دسترسی مردم را به بهانه های مختلف محدود نمی کنیم

وزیر ارتباطات گفت: دولت اجازه نمی‌دهد به بهانه برخورد با کانال‌های سیاسی و ضدانقلاب، فعالیت سیاسی و دسترسی مردم محدود شود. خط ضدانقلاب مشخص و همه مسئولان در برخورد با ضدانقلاب همسو هستیم.

دسترسی مردم را به بهانه های مختلف محدود نمی کنیم

محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه مراسم روز جهانی پست در جمع خبرنگاران درباره اظهارنظرهای قوه قضائیه و دولت در موضوع تلگرام و کانال‌های ضدانقلاب اظهار داشت: هدف اصلی ضدانقلاب، ناراضی کردن مردم از بدنه انقلاب است. 

وی گفت: حرف‌های ناروای برخی کانال‌ها را تأیید نمی‌کنیم هم‌چنان که در مورد شخص من، حرف‌های ناروا، تهمت‌پراکنی و دروغ‌پردازی انجام شد.

وی ادامه داد: اما اینکه بخواهیم به این واسطه حرکت کنیم و مردم را ناراضی کنیم صحیح نیست، هم‌چنان که امروز صبح خبری در خبرگزاری میزان خواندم که دادستان کل کشور تأکید کرده بود به دنبال بستن فضای مجازی نیستند و این اظهارنظر، سیگنال خوبی است که از نگاه مثبت ایشان خوشحال شدیم. 

جهرمی گفت: باید ضدانقلاب و کسانی که این فضا را ناامن می‌کنند و آرامش روانی جامعه را برهم می‌زنند هدف قرار دهیم. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد:‌ دولت از گردش آزاد اطلاعات استقبال می‌کند. پلتفرم را مردم انتخاب کردند و باید تعامل کنیم که البته درباره ارزش‌های خود نیز پافشاری خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: اینکه درباره یک کانال ضدانقلاب یا مجموعه کانال‌های ضدانقلاب دو مجموعه نظام دعوای رسانه‌ای راه بیندازند معنا ندارد. 

وی گفت: دولت و قوه قضائیه با فعالیت‌های خلاف شرع، دروغ‌پراکنی، خلاف دین، علیه امنیت عمومی، ایراد تهمت به مسئولان و حرف‌های بی‌پایه و اساس مخالفند. 

وی ادامه داد: فضای مجازی را ایجاد نکرده‌ایم که عده‌ای امنیت روانی مردم و فضای کسب و کار را بر هم بزنند، پخش این شایعات برای برخی از مردم جذاب است اما سرمایه‌گذاری در کشور را به خطر می‌اندازد، زیرا وقتی اعتماد از دستگاه قضائی و مدیریتی کشور از بین رود، اعتماد به سرمایه‌گذاری وجود نخواهد داشت. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: با جدیت فعالیت‌های خلاف و دروغ را پیگیری می‌کنیم. 

جهرمی گفت: البته فضای سیاسی کشور باز است و نظرات مختلف مطرح می‌شوند و هر کسی مسئولیت صحبت‌های خود را دارد. 

وی گفت: دولت موافق این نیست که با بهانه برخورد با کانال‌های سیاسی، برخی را هل دهند و بگویند این هم ضدانقلاب است. خط ضدانقلاب مشخص است، با ضدانقلاب مخالفیم و اجازه فعالیت به آنها نمی‌دهیم و همه مسئولان در این عرصه، همسو، هم‌گام هم‌صحبت هستیم، اما در عرصه سیاسی، دولت اجازه محدودیت نمی‌دهد و با اینکه عده‌ای بخواهند با این عناوین فعالیت سیاسی و دسترسی مردم را محدود کنند موافق نیستیم.

وی تأکید کرد: کماکان دولت اجازه نمی‌دهد محدودیتی به واسطه برخی نظرهای سیاسی بر مردم تحمیل شود.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه