اخراج مهندس اپل به دلیل انتشار ویدیویی از iPhone X توسط دخترش

براساس ویدیویی که امروز منتشر شد، اپل یکی از مهندسان خود را پس از آن که دخترش ویدیویی از iPhone X در حساب یوتیوب خود منتشر کرد، اخراج کرد.

اخراج مهندس اپل به دلیل انتشار ویدیویی از iPhone X توسط دخترش

براساس ویدیویی که امروز منتشر شد، اپل یکی از مهندسان خود را پس از آن که دخترش ویدیویی از iPhone X در حساب یوتیوب خود منتشر کرد، اخراج کرد. نام این مهندس همچنان نامشخص است ولی نام دختر وی که این ویدیو را منتشر کرده بود بروک پیترسون (Brooke Peterson) است.

اپل از این دختر درخواست کرد که ویدیو را حذف کند، او نیز سریعا به درخواست اپل پاسخ داد، اما قبل از حذف ویدیو به سرعت در شبکه های مجازی منتشر شده بود.

توجه داشته باشید که این کلیپ فراتر از یک فیلم لو رفته ساده بود. این گوشی متعلق به یکی از کارکنان اپل بود و این کلیپ برخی کدهای QR روی گوشی را منتشر کرده است که احتمالا مربوط به اطلاعات حساسی است. همچنین یک اپلیکیشن یادداشت اطلاعاتی از اسم رمزهای احتمالی برای پروژه‌های آینده اپل را نشان می‌داد. با انتشار این کلیپ، بروک چاره‌ای جز اخراج پدرش را برای اپل باقی نگذاشت. در غیر اینصورت ممکن بود به منزله پیامی نادرست از امنیت در این شرکت باشد. مطمئنا این مهندس نباید اجازه دسترسی به این دستگاه را به دخترش می‌داد. از این پس مهندسین اپل باید همانند ماموران پلیس مراقب دسترسی فرزندانشان به اطلاعات مهم و دستگاه‌های خود باشند.

در پایان روز، زمانی که شما در اپل کار می‌کنید، اهمیتی ندارد که تا چه اندازه انسان خوبی هستید. اگر قانونی را زیر پا بگذارید، آنها تحمل آن را نخواهند داشت.

بروک پیترسون، فرزند مهندس اخراج شده اپل

بروک کلیپی در پی آن منتشر کرد و توضیحاتی درباره نحوه ساخت آن کلیپ در کافه تریای اپل ارائه کرده است و ادعا کرده که در زمان انتشار آن کلیپ هیچ دنبال کننده‌ای نداشته است.

اساسا انتشار چنین کلیپی یک سرگرمی بوده چراکه او علاقه‌مند ساخت کلیپ‌ برای انتشار در یوتیوب است. با این حال گفته است که اطلاعی از این موارد حساس نداشته است. او همچنین به این نکته اشاره کرده است که پدرش تمام مسئولیت این اتفاقات را برعهده گرفته است.