اپل سند پشتیبانی آیفون X برای آموزش راهکارهای کاهش احتمال پیکسل‌سوختگی صفحه نمایش این گوشی را منتشر کرد

کمپانی اپل سندی درباره صفحه نمایش سوپر رتینای استفاده شده در گوشی هوشمند آیفون X ، در وبسایت خود قرار داده است که موضوعات آن پیرامون پنل OLED استفاده شده در این گوشی است. آیفون X اولین آیفونی است که از OLED به‌جای LCD استفاده کرده‌است، و اپل تصمیم گرفته است اطلاعاتی درباره صفحه نمایش این گوشی در اختیار خریداران قرار دهد.

اپل سند پشتیبانی آیفون X برای آموزش راهکارهای کاهش احتمال پیکسل‌سوختگی صفحه نمایش این گوشی را منتشر کرد

کمپانی اپل سندی درباره صفحه نمایش سوپر رتینای استفاده شده در گوشی هوشمند آیفون X ، در وبسایت خود قرار داده است که موضوعات آن پیرامون پنل OLED استفاده شده در این گوشی است. آیفون X اولین آیفونی است که از OLED به‌جای LCD استفاده کرده‌است، و اپل تصمیم گرفته است اطلاعاتی درباره صفحه نمایش این گوشی در اختیار خریداران قرار دهد. به‌عنوان مثال یادآور شده است نگاه کردن به صفحه OLED از زوایای مختلف موجب تغییر در رنگ ها خواهد شد و باتوجه به مستندات اپل این موضوع امری طبیعی است و یکی از ویژگی‌های اولِدهاست.

اپل سند پشتیبانی آیفون X برای آموزش راهکارهای کاهش احتمال پیکسل‌سوختگی صفحه نمایش این گوشی منتشر کرد

اپل به کاربران آیفون X هشدار داده‌است که با استفاده دراز مدت از این گوشی، صفحه اولد آن نشانه‌هایی از سوختگی نشان خواهد داد. این کمپانی مدعی است:

این موضوع زمانی اتفاق می افتد که یک تصویر با کنتراست بالا مدت زمان زیادی روی صفحه نمایش داده شود. البته ما نمایشگر سوپر رتینا را برای کاهش سوختگی پیکسل ها در نظر گرفته‌ایم.

البته استفاده از اولد مزایایی نیز دارد که اپل به آن‌ها اشاره کرده است که نسبت کنتراست بالا و رزولوشن بالا از جمله آن‌هاست. با استفاده از این تکنولوژی اپل توانسته نورپس‌زمینه را کنار بگذارد. استفاده از اولد به تکنولوژی تیتان کمک کرد که در دهمین سالگرد اپل محصولی نازک‌تر از آنچه ممکن بود، عرضه کند.

ایجاد تصویر ثابت یا همان سوختگی پیکسل ها که به صورت بقایای محو یک تصویر روی نمایشگر به جا می ماند نیز جزئی از خواص طبیعی اولدهاست.

این موضوع زمانی اتفاق می افتد که یک تصویر با کنتراست بالا مدت زمان زیادی روی صفحه نمایش داده شود. البته ما نمایشگر سوپر رتینا را طوری توسعه داده ایم که در زمینه کاهش سوختگی پیکسل ها، بهترین نمونه موجود در صنعت باشد.

اپل در مستندات پشتیبانی خود چندین پیشنهاد برای استفاده درست از صفحه نمایش اولد آیفون X ارائه کرده است. برخی از این موارد عبارتند از:

1. اطمینان از به روز بودن سیستم عامل iOS

2. استفاده از روشنایی خودکار و خاموش کردن صفحه نمایش در سریعترین زمان

3. برای کاهش احتمال سوختگی پیکسل ها، باید از ماندن تصاویر با حداکثر روشنایی برای مدت طولانی اجتناب کنید