با حضور حداکثري سهامداران، صورت‌هاي مالي سال 1395 بانک اقتصادنوين به تصويب مجمع رسيد

مجمع عمومي عادي به طور فوق‌العاده نوبت دوم بانک اقتصادنوين، براي بررسي عملکرد سال مالي منتهي به 30 اسفند ماه سال 1395 با حضور بيش از 84 درصد از سهامداران اين بانک برگزار شد و صورت‌هاي مالي مورد تصويب قرار گرفت.

با حضور حداکثري سهامداران، صورت‌هاي مالي سال 1395 بانک اقتصادنوين به تصويب مجمع رسيد

مجمع عمومي عادي به طور فوق‌العاده نوبت دوم بانک اقتصادنوين، براي بررسي عملکرد سال مالي منتهي به 30 اسفند ماه سال 1395 با حضور بيش از 84 درصد از سهامداران اين بانک برگزار شد و صورت‌هاي مالي مورد تصويب قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در گزارش هيات مديره اين بانک به سهامداران، با اشاره به استمرار رشد برخي شاخص‌هاي عملکردي اين بانک در سال گذشته، تاکيد شد که به رغم رعايت سقف نرخ سود پرداختي به سپرده‌هاي مشتريان توسط بانک اقتصادنوين در سال گذشته، سپرده‌هاي نزد اين بانک بيش از 7 درصد رشد داشته است که اين امر نشان دهنده اعتماد مشتريان به اين بانک است. در خصوص اعطاي تسهيلات نيز، بانک اقتصادنوين با رعايت اصول و بخش‌نامه‌هاي مرتبط با اين بخش توانست در سال گذشته نسبت به تامين مالي بخش‌هاي مختلف توليدي و صنعتي اقدام نمايد.
در ادامه گزارش هيات مديره بانک اقتصادنوين به سهامداران، به استقرار سامانه‌هاي چکاوک و سپام اشاره و تاکيد شد: بانک اقتصادنوين از اولين بانک‌هايي بود که توانست اين سامانه‌ها را به صورت عملياتي اجرائي نمايد.
علاوه بر اين، بانک اقتصادنوين در سال 1395 در عرصه‌هاي بين‌المللي نيز، توانست به موفقيت‌هاي چشمگيري دست پيدا کند که استمرار عضويت در هيات مديره انجمن بانکداران آسيايي براي چهارمين سال پياپي و کسب عنوان نايب رئيس هيات مديره انجمن براي نخستين بار در تاريخ بانکداري کشور، کسب رتبه دوم معامله با بانک مرکزي در بين بانک‌هاي کشور اعم از خصوصي و دولتي از نظر حجم معاملات و خريد ارز و همچنين افزايش 16 درصدي درآمدهاي کارمزدي عمليات ارزي از جمله اين موفقيت‌ها بوده است.
همچنين در حوزه برنامه‌ريزي و توسعه سازماني نيز در سال گذشته سند راهبردي بانک مورد بازنگري قرار گرفت و ارتباط ميان نظام بودجه و برنامه به منظور مديريت بهينه هزينه نيز برقرار شد. در حوزه‌هاي کسب و کار نيز بانک اقتصادنوين در سال گذشته به موفقيت‌هاي ارزشمندي دست يافت که رشد تعداد مشتريان جديد بانکداري شرکتي، رشد دارايي‌هاي تحت مديريت بانکداري اختصاصي، استقرار و بهره‌برداري از سامانه تسهيلات ازدواج از جمله توفيقات اين بخش مي‌باشد. در حوزه مالي و پشتيباني نيز انجام افزايش سرمايه بانک و تامين نقدينگي مناسب بانک از جمله دستاورهاي اين بخش مي‌باشد. 
در سال گذشته درآمدهاي غير مشاع بانک اقتصادنوين از رشد مطلوبي برخوردار بوده است که در اين راستا سهم اين گروه درآمدي در سال 1395 نسبت به سال قبل از آن، 92 درصد رشد داشته که نشان دهنده عملکرد مطلوب بانک در اين بخش است.
بانک اقتصادنوين علاوه بر عملکرد مطلوب در بازار پولي و مالي کشور با موافقت سهامداران و اعضاي هيات مديره در عرصه‌هاي اجتماعي نيز حضور موثر و چشمگيري داشته است که انعقاد قرارداد با سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس براي ساخت 9 مدرسه جديد در مناطق محروم، افتتاح پرديس نوين يک با کاشت بيش از 9 هزار نهال در منطقه پرديسان، خريد تجهيزات درماني براي بيمارستان‌هاي امام خميني و شهداي تجريش و امضاي تفاهم‌نامه احداث پرديس نوين 2 در استان خوزستان با صندوق ملي محيط زيست از جمله فعاليت‌هاي بانک در اين حوزه مي‌باشد.

منبع: اداره روابط عمومي