بازی های ایرانی با حضور وزیر ارشاد بررسی می شوند

اولین کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال؛ گرایش‌ها، فناوری‌ها و کاربردها فردا، دوم آذرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دانشگاه علم و صنعت ایران افتتاح می شود.

بازی های ایرانی با حضور وزیر ارشاد بررسی می شوند

«ویوین چن» دانشیار دانشکده ارتباطات دانشگاه نانیانگ سنگاپور و «مایکل رول» از باسابقه‌ترین تولیدکنندگان بازی‌های دیجیتال و از مدرسان آکادمی بازی Games Academy برلین، سخنرانان کلیدی و نیز عضو هیات داوری این کنفرانس در بخش مقالات و مسابقه هستند. 
مقالات این کنفرانس در 9 محورهای اساسی گرافیک رایانه‌ای و بازی‌های دیجیتال؛ هوش مصنوعی و بازی‌های دیجیتال؛جنبه‌های فنی، الگوریتم‌ها و معماری‌های بازی‌های دیجیتال؛ پردازش بازی‌های دیجیتال؛ بازی‌های جدی و بازی‌وارسازی؛ ابعاد رفتاری و اجتماعی بازی‌های دیجیتال؛ تعامل‌پذیری در بازی‌های دیجیتال؛ هنر و طراحی بازی‌های دیجیتال؛ اقتصاد، مدیریت و کسب‌و‌کار در بازی‌های دیجیتال ارائه خواهد شد.
در دومین روز کنفرانس، برگزاری کارگاه آموزشی پیش بینی شده است، در کارگاه «یک روز با بازی»، تعریف بازی، تاثیر بازی، کاربرد بازی، نحوه ساخت بازی و کسب‌وکار بازی توسط استادان مطرح این حوزه معرفی و تشریح می‌ شود و مراسم اختتامیه بعد از ظهر روز جمعه، سوم آذرماه با اهدای جوایز به برندگان مسابقه «بازی های جدی» و مقالات برتر برگزار خواهد شد.
بنیاد ملی بازیهای رایانه ای به عنوان متولی برگزاری این رویداد تخصصی، در نظر دارد هر سال با همکاری یکی از دانشگاه های فعال کشور در حوزه بازی های دیجیتال این کنفرانس را برگزار کند که امسال، میزبانی کنفرانس به دانشگاه علم و صنعت ایران واگذار شده است.
همچنین بنا است این کنفرانس از دومین دوره برگزاری خود به صورت بین المللی و با حضور پژوهشگران، اعضای هیات علمی، دانشگاه ها و مراکز علمی خارجی فعال در زمینه مطالعات بازی های دیجیتال برگزار شود. 
کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال؛ گرایش‌ها، فناوری‌ها و کاربردها، نخستین کنفرانس تخصصی، جامع و میان رشته ای کشور در حوزه بازی های دیجیتال محسوب می شود که با رویکردی جامع و میان‌رشته‌ای تلاش می‌کند شبکه پژوهشگران این حوزه را در رشته‌های مختلف، از علوم فنی و مهندسی، پزشکی و هنر تا علوم انسانی، گسترش داده و با خلق هسته‌های پژوهشی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی، دانش تولید شده را به صنعت منتقل کند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی https://www.dgrconf.com/fa/ مراجعه کنند.

بازی های ایرانی با حضور وزیر ارشاد بررسی می شوند

 

منبع: ایرنا