نوزدهمین مسابقه‌ برنامه‌نویسی «ای ‌سی ‌ام» در دانشگاه شریف برگزار می شود

نوزدهمین مسابقه‌ منطقه‌ای برنامه‌ نویسی دانشجویی «ای ‌سی ‌ام» در غرب آسیا به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف در روزهای ۲۳ و ۲۴ آذرماه برگزار می‌شود.

نوزدهمین مسابقه‌ برنامه‌نویسی «ای ‌سی ‌ام» در دانشگاه شریف برگزار می شود

این مسابقه‌ توسط انجمن «ای‌سی‌ام» و با هدف ارتقای توانایی برنامه ‌نویسی گروهی در میان دانشجویان هر ساله به‌ صورت منطقه‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود.

برندگان مسابقات منطقه‌ای به مرحله‌ نهایی راه می‌یابند.

سال گذشته در مسابقات منطقه‌ای در نقاط مختلف جهان بیش از ۴۶ هزار دانشجو از ۲ هزار و ۹۰۰ دانشگاه و ۱۰۳ کشور جهان در مدت چهار ماه به رقابت پرداختند و ۱۲۸ تیم برتر به مسابقه‌ جهانی که در کشور آمریکا برگزار شد راه یافتند.

از سال ۱۳۷۸ که تهران میزبان مسابقات منطقه‌ای غرب آسیا بوده است، دانشگاه صنعتی شریف رسما به عنوان سایت غرب آسیا میزبان تیم‌های مختلف از داخل و خارج کشور بوده است.

امسال نیز مطابق روال سال‌های گذشته، دانشگاه صنعتی شریف میزبان این رقابت‌ها خواهد بود.

در نوزدهمین دوره از این مسابقات که به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود، حدود ۸۰ تیم سه‌ نفره از دانشگاه‌های مختلف کشور و منطقه حضور دارند.

یک تا ۲ تیم برتر این مسابقه به مسابقات جهانی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام که فروردین‌ماه ۹۷ در کشور چین برگزار می‌شود، راه می‌یابند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد می‌توانند به وب‌سایت رسمی مسابقه به آدرس https://icpc.sharif.edu مراجعه کنند.

منبع: مهر