ایران در رتبه اول ارزانی در اینترنت

به تازگی موسسه انگلیسی «Cable.co.uk» که به مقایسه کیفیت خدمات شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت و خدمات تلفن، تلویزیون و غیره می پردازد، مقایسه ای بین متوسط قیمت ماهانه اینترنت پر سرعت در کشورهای جهان انجام داده که در نتیجه آن، ایران رتبه اول ارزان ترین هزینه را کسب کرده است.

ایران در رتبه اول ارزانی در اینترنت

متوسط هزینه ماهیانه اینترنت در ایران معادل 5.37 دلار است که حتی از حداقل5.51 دلاری اوکراین در اروپای شرقی نیز ارزان تر است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از انتخاب، در این بین، آمریکا با هزینه 66.17 دلار در رتبه 114 ایستاده و در نهایت کشور بورکینافاسو در غرب آفریقا، با میانگین قیمت 961.22 دلار برای هر ماه، با ارائه گران ترین اینترنت پر سرعت، آخرین رتبه را کسب کرده. لازم به ذکر است که در حدود 97 درصد از شهروندان این کشور آفریقایی هیچ گونه دسترسی به اینترنت ندارند. نتایج یک پژوهش: ایران ارزان ترین اینترنت پرسرعت دنیا را داردآمریکا رتبه 114 در میانگین قیمت اینترنت پر سرعت ماهانه را کسب کرده است.

لازم به ذکر است که این گزارش شامل سرعت اینترنت کشورها نمی شود و در صورتی که این مسئله در مقایسه لحاظ شود، قطعاً نسبت مبلغ پرداختی به سرعت ارائه شده به کاربران تغییر خواهد کرد.

گفتنی است پیشتر در مقایسه سرعت اینترنتی که این شرکت انگلیسی در بازه زمانی یک ساله منتهی به 20 اردیبهشت ماه سال جاری انجام داده بود، از مجموع 48924 آزمایش سرعت که در ایران انجام شده بود، کشورمان با متوسط سرعت دانلود 1.56 مگابیت در ثانیه، رتبه 133 (از حیث سرعت) را به دست آورده بود. همچنین موسسه «آکامای تکنولوژی» در بررسی مهر ماه خود ایران را با میانگین سرعت 4.7 مگابیت در ثانیه در رتبه 107 (از حیث سرعت) قرار داده بود.