وزیر ارتباطات:افزایش سرعت توسعه 3G و 4G

هماهنگی ها و رایزنی های لازم برای برگشت دوباره اپلیکیشن های حذف شده ایرانی انجام شده است و امیدواریم هرچه زودتر شاهد هموار شدن راه برای برنامه نویسان کشورمان باشیم.

وزیر ارتباطات:افزایش سرعت توسعه 3G و 4G

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری  گفت : ما به شدت پیگیر موضوع برگشت اپ های ایرانی به بازار جهانی هستیم و حتی در اینباره با وزارت امور خارجه و ریاست جمهوری هماهنگی های لازم انجام شده است.

وی افزود : به نظر می رسد حذف اپلیکیشن های ایرانی از برخی فروشگاه های آمریکایی به دلیل تهدید های دولت آمریکا باشد و موضوع تحریم های نرم افزاری علیه کشورمان مطرح نباشد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای برطرف شدن این مشکل انجام شده است گفت:در سفر اخیر رییس جمهور به نیویورک بیگیر های اولیه انجام شده است و به نظر می رسد مشکل خاصی برای برگشت اپ های ایرانی وجود نداشته باشد.

وزیر ارتباطات ؛ درباره استفاده کاربران از اینترنت‌های غیرحجمی اظهار کرد: در مدل تعرفه جدید سرویس‌های کمتری در نظر گرفتیم که این تعرفه 12 هزار و 500 تومان تعیین شده است.

وی افزود: این تعرفه جدید برای اقشار کم درآمد مناسب است و مصرف کمتری هم دارد همچنین این امکانات در بسته‌های موبایل وجود دارد که به صورت حجمی عمل می‌کند.

آذری جهرمی تصریح کرد: مدل حجمی در تعرفه‌های جدید وجود ندارد و دلیل آن هم مصوبه 237 کمیسیون تنظیم مقررات است؛ متاسفانه شرکت‌ها مدل بازار را تغییر دادند و عملا از اهداف طرح تخطی کردند.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: اگر احساس شود این تعرفه برای اقشار کم درآمد مناسب نیست در بررسی‌های آتی ممکن است مدل فروش حجمی را برای سرویس ثابت به عنوان سرویس جانبی در نظر بگیریم.

وی افزود: این طرح نیاز به مطالعات بیشتری دارد و باید درباره آن تصمیم گیری کنیم با این وجود نگرانی خاصی برای افراد کم درآمد وجود ندارد، مدل تعرفه جدید اینترنت تصویب شده است.

آذری جهرمی با بیان اینکه مصوبه تعرفه جدید اینترنت فضا را رقابتی می‌کند، افزود: رقابت میان شرکت‌ها باعث کاهش هزینه و مصرف بیشتر از محتوای داخلی برای مصرف کننده نهایی می‌شود.

وزیر ارتباطات گفت: مدل‌های مقایسه‌ای در فضای مجازی منتشر شده اما مهمترین پیام این تغییر تعرفه، تغییر مدل اینترنت است که بر مبنای آن سرویس ثابت به سمت به صرفه شدن برای مصرف کننده پیش خواهد رفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: با اعلام تذکر به اپراتورهای موبایل، از آنها خواسته ایم که از ارسال هرگونه پیامک تبلیغاتی از سرشماره شان پرهیز کنند.

وی افزود: در راستای حل مشکل مزاحمتهای پیامکهای تبلیغاتی به اپراتورهای موبایل تذکر داده ایم که از ارسال پیامک با سرشماره اپراتوری از هرگونه تبلیغ پرهیز کرده و تنها اطلاع رسانی خود را از طریق این پیامکها انجام دهند.

وزیر ارتباطات گفت: ارسال پیامک انبوه از سرشماره اپراتورها از هر قالبی خلاف است و بعضا دیده ایم که از سرشماره اپراتورها سرویس های ارزش افزوده ارسال می شود که این منطقی نیست.

جهرمی ادامه داد: در صورت مشاهده و گزارش این موارد با اپراتورها برخورد خواهد شد.

افزایش سرعت توسعه 3G  و 4G

وزیرا تباطات در بخش دیگر ار سخنان خود با اشاره توسعه نسل سوم و چهارم تلفن همراه گفت: سرعت توسعه خدمات اینرنت پرسرعت همراه تا به حال قابل قبول بوده است و انتظار داریم این پروژه با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.  

وی افزود: البته  ما روند کار اپراتورها را به شدت تحت نظارت داریم به آن ها پیشنهاد می کنیم  هرگز کیفیت را فدای  توسعه شبکه خود نکنند.