ساخت دست مصنوعی با استفاده از پرینتر سه بعدی

پدری خلاق برای فرزند 2 ساله خود یک دست مصنوعی با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی ساخت و برای ارائه خدمات خود برای نوزادان معلول شرکتی در همین راستا تاسیس کرد.

ساخت دست مصنوعی با استفاده از پرینتر سه بعدی

پدری برای پسر معلول خود با استفاده از یک پرینتر سه بعدی دست بیونیک (بیونیک که به آن بیومتریک یا مهندسی خلاق زیستی هم می‌گویند کاربرد سامانه‌ها و روش‌های بیولوژیکال موجود در طبیعت در سیستم‌های مهندسی و فناوری‌های مدرن است.) ساخته است. او اکنون شرکتی تاسیس کرده که برای نوزادان اعضای مصنوعی می سازد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این پدر خلاق  با کمک پرینتر سه بعدی برای فرزند ۲ ساله معلول خود یک دست مصنوعی ساخته است. این دست مصنوعی به وسیله یک اسکنر ایکس باکس و پرینتر سه بعدی ساخته شده است.

دست این پسربچه  ۱۰ روز پس از تولد قطع شد. پس از آنکه پزشکان به والدین او اطلاع دادند نمی توان برای پسربچه پروتز به کار برد، پدر او طراحی صنعتی آموخت و شرکت Ambionic را تاسیس کرد.

 این شرکت با استفاده از فناوری هیدرولیک و پرینت سه بعدی برای نوزادان اعضای بیونیک می سازد. والدین می توانند بازوی فرزند خود را اسکن و در وب سایت شرکت آپلود کنند. چند روز بعد عضو مصنوعی برای آنها ارسال می شود.

گفتنی است که چاپگر ( پرینتر) سه بعدی یکی از فناوری های نوظهور است و این قابلیت را ایجاد می کند که هر گونه جسم سه بعدی را با هر نوع پیچیدگی تولید کند و برای این کار لازم است تنها شکل مورد نظر در یکی از نرم افزارهای سه بعدی ساز طراحی و بعد آن را با متریال های مختلف چاپ کرد.