اوباما محبوب فضای مجازی

باراک اوباما چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا، با اینکه نزدیک به یکسال است از کاخ سفید خداحافظی کرده اما همچنان در شبکه‌های مجازی بیشترین محبوبیت را دارد.

اوباما محبوب فضای مجازی

نزدیک به یک سال است که باراک اوباما چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا از کاخ سفید خارج شده، اما او درصدر لیست توئیتر سال 2017 قرار گرفته است. 

به گزارش عصر ارتباط به نوشته روزنامه دیلی میل، باراک اوباما در پستی به راهپیمایی‌های برتری طلبان سفیدپوست در شارلوتزویل در تابستان امسال واکنش نشان داده  است. او این پست را با پیامی از نلسون ماندلا، رهبر ضد آپارتاید به همراه تصویری از کودکانی با سه نژاد مختلف گذاشته و نوشته: "هیچکس با ذهنیت تنفر از فرد دیگری به دلیل رنگ پوست او، سابقه او و یا دین او متولد نشده است."

   اوباما همچنین سه مطلب از ۹ مطلب مهم بازنشر شده در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داد، در حالی که جانشین او در هیچکدام از این لیست‌ها نبود. در حقیقت ترامپ نزدیک به رده بهترین‌ها هم نبود.

یکی از توئیت‌های او که بیشترین لایک را در ۲۰۱۷ داشت، مربوط به پستی درباره کره‌شمالی بود که ماه گذشته ۶۱۷ هزار و ۱۳۲ بار مورد پسند قرار گرفت. در همین حال یکی از محبوب‌ترین تصاویر ترامپ در توئیتر بیش از ۴ میلیون بار لایک گرفت. بیشترین توئیت بازنشر شده ترامپ ویدیویی مربوط به دعوای او با سی‌ان‌ان بود که ۳۶۳ هزار و ۴۷۷ بار بازنشر شد؛ در حالی که بیشترین توئیت‌ بازنشر شده اوباما بیش از ۱.۷ میلیون بار بازنشر شد. شایان ذکر است که شبکه اجتماعی توئیتر تنها سه مورد از توئیت‌ها با بیشترین لایک‌های ۲۰۱۷ و ۹ مورد از پست‌هایی که بیشترین بازنشر را داشته، منتشر کرد.