وقتی کی‌بورد تبدیل به سارق حرفه‌ای می شود!

اپلیکیشن اندرویدی کی‌بورد به نام "آی تایپ" اطلاعات خصوصی نزدیک به 31 میلیون کاربر را سرقت و در فضای مجازی منتشر کرد.

وقتی کی‌بورد تبدیل به سارق حرفه‌ای می شود!

طبق گزارش‌های منتشر شده، توسط  مرکز امنیت سایبری کروم تک به طور تقریبی اطلاعات خصوصی و شخصی 31 میلیون و 294 هزار نفر توسط اپلیکیشن کی‌بورد اندرویدی به نام  آی.تایپ (AI.type) به سرقت رفته و در اینترنت پخش و افشا شده است. 

به گزارش عصر ارتباط به  به نقل از وب سایت phonearena ، ااین اپلیکیشن کی‌بورد در سال 2010 میلادی در فروشگاه‌های اینترنتی آنلاین در دسترس عموم مردم قرار گرفت و بیش از 40 میلیون بار نیز از فروشگاه آنلاین پلی استور گوگل دانلود و نصب شده است. به کفته این مرکز امنیت 577 گیگابایت از اطلاعات شخصی کاربران به دلیل فقدان مراحل امنیتی و گذرواژه در سرورهای پایگاه داده این اپلیکیشن ، لو رفته است.

همچنین علاوه بر به سرقت رفتن اطلاعات حدود 31.2 میلیون کاربر، از یکی دیگر از پایگاه داده های این اپلیکیشن نیز 753.456 هزار کاربر دیگر نیز در معرض افشای اطلاعات شخصی خود قرار گرفته اند. 

از جمله اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران که در معرض سوءاستفاده و سرقت توسط این اپلیکیشن اندرویدی قرار گرفته اند، می توان به شماره تلفن، پیامک ها، نام و برند گوشی همراه ، تاریخ تولد و اطلاعات شخصی، آدرس ایمیل، تصاویر ذخیره شده در گالری گوشی کاربران اشاره کرد.

این اپلیکیشن کی‌بورد اندرویدی توسط ایتان فیتوسی در سال 2010 میلادی طراحی و ساخته شد. وی همواره شعار حفظ حریم خصوصی کاربران را اصلی ترین دغدغه خود می دانست و در این باره گفته بود که نحوه پیام نوشتن در این کی‌بورد به صورت رمزنگاری شده و با بالاترین ضریب امنیتی است.

این در حالی‌ست که متخصصان وب سایت زد دی نت، گزارش کرده اند که آنها در جریان تایپ کردن پیام، سر نخ هایی از ثبت شدن پیام های نوسته و تایپ شده یافته اند.

باب دیاکنکو - مدیر روابط عمومی موسسه امنیتی کروم تک - در این خصوص اظهار کرده است: کاربران باید از این مساله آگاه باشند که با دانلود بسیاری از نرم افزارها و برنامه های موجود در فضای باز اینترنت، اطلاعات شخصی خود را در معرض سوئاستفاده و یا حتی استفاده عموم قرار می دهند. بنابراین باید در دانلود و نصب هر برنامه ای، بیشترین دقت لازم را داشته باشند. هرچند که با دقت کاربران هم کاری از پیش نمی رود بلکه مجرمان سایبری و هکرها همواره راهی برای نفوذ و سرقت اطلاعات مورد نیاز خود پیدا می کنند.

آیفون ایکس، سارق چهره!

آیفون ایکس، سارق چهره!

جاسوسی پشت چت‌هایتان!

جاسوسی پشت چت‌هایتان!

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه