از حجم اینترنت خود با خبر شوید!

کاربرانی که دغدغه میزان مصرف اینترنت خود را دارند می توانند با استفاده از سامانه‌های اپراتور خود از میزان مصرف و حجم باقیمانده اینترنت خود اطلاع یابند.

از حجم اینترنت خود با خبر شوید!

در حالی که یکی از دغدغه‌های کاربران گوشی‌های هوشمند استفاده از اینترنت و میزان مصرف آنهاست. این در حالی است که برخی از کاربران اپراتور خود را محکوم به کم فروشی می کنند. 

به گزارش عصر ارتباط، مصرف بی‌رویه اینترنت در گوشی‌های هوشمند می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که کاربر از آنها اطلاعی نداشته باشد به طور مثال باز بودن اپلیکشین‌هایی که از اینترنت استفاده می کنند. همچنین بالاترین میزان مصرف اینترنت مربوط به فایل‌های ویدئویی است که حجم اینترنت را با سرعتی بسیار بالا به پایان می رساند. 

با توجه به این موضوع هر یک از اپراتورها سامانه‌ای دارند که به واسطه آن کاربران می‌توانند از طریق حساب کاربری خود به اطلاعات مختلفی از جمله ریزمکالمات و میزان مصرف و باقی‌مانده بسته‌های خود دسترسی پیدا کنند و میزان مصرف اینترنت خود را به‌طور دائم مورد بررسی قرار دهند.

کاربران اینترنت با وارد کردن کد مخصوص به اپراتور خود می‌توانند از میزان مصرف و باقیمانده حجم خود اطلاع یابند. این کدها به قرار زیر است:

مشترکان همراه اول با شماره‌گیری #100* ، اپراتور دوم یا ایرانسل  کد #555* و همچنین مشترکان رایتل با شماره‌گیری #144* می‌توانند اطلاعات مربوط به بسته‌های اینترنتی خود را به دست آورند.