اپل، رقیب الگوبردار را شکست داد!

اپل که به دلیل الگوبرداری از نام "آی پد" از شرکت شیائومی شکایت کرده بود، سرانجام در دادگاه عمومی اروپا، رای  پیروز را به دست آورد.

اپل، رقیب الگوبردار را شکست داد!

اپل غول تکنولوژی آمریکایی چندی پیش به دلیل الگوبرداری برند چینی شیائومی از نام "آی پد" و نام‌گذاری تبلت خود به نام "می‌پد"، شکایت کرده بود.

به گزارش عصر ارتباط،  سرانجام دادگاه عمومی اروپا، که دومین دادگاه عالی و بلند مرتبه در اتحادیه اروپا، مسئولیت رسیدگی به پرونده شکایت اپل از شیائومی را بر عهده داشت، پس از انجام بررسی‌های فراوان، حکم نهایی را به نفع اپل صادر و شیائومی را محکوم اعلام کرد. 

پیشتر شیائومی تلاش کرده بود تا نام می‌پد را به عنوان یک نشان تجاری برای خود ثبت کند اما با اقدام قانونی و شکایت اپل روبه‌رو شد. به نظر می رسد حالا با به دست آوردن چنین رای موافقی، شرکت اپل به یک رضایت و آرامش نسبی دست یافته باشد.

به نقل از ایسنا، مشکل از آنجا شروع شد که شیائومی پس از عرضه موفقیت آمیز تبلت می پد در چین، قصد داشت این محصول خود را با نام و نشان تجاری خود در اتحادیه اروپا نیز به فروش برساند اما در نهایت با واکنش تند و شکایت های پی در پی شرکت امریکایی اپل مواجه شد تا روند آن متوقف شود.

بدین ترتیب، دیگر پس از صدور حکم توسط دادگاه عمومی اروپا، شیائومی قادر نخواهد بود این برند و نشان تجاری را ثبت کند و یا به فروش برساند چرا که به گفته اپل، کاربران و مشتریان به دلیل شباهت زیاد با نام تبلت آی پد، دچار سردرگمی خواهند شد.

آیفون ایکس، سارق چهره!

آیفون ایکس، سارق چهره!

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه