سوئد، از خودروی دو نفره برقی خود رونمایی کرد!

یک تولیدکننده سوئدی خودرویی الکتریکی رونمایی کرده که با یک بار شارژ ۳۰۰ کیلومتر طی می‌کند. همچنین روی فرمان آن نمایشگر کوچکی نصب شده که اطلاعات را برای راننده نشان می‌دهد.

سوئد، از خودروی دو نفره برقی خود رونمایی کرد!

شرکت سوئدی Uniti به تازگی از یک خودروی دونفره برقی به نام One رونمایی کرده که مناسب شهر است.

به گزارش عصر ارتباط، ظاهر One ترکیبی از یک خودروی هوشمند با نمونه‌ی اولیه خودروی خودران گوگل است. این اتومبیل شهری مجهز به پک باتری ۲۲ کیلووات ساعتی است. همچنین با یک بار شارژ ۳۰۰ کیلومتر طی می‌کند. وزن باتری خودرو ۱۴ کیلوگرم است و می‌توان آن را جدا کرد.

این درحالی است که خودرویLeaf جدید نیسان باتری ۴۰ کیلووات ساعتی دارد و با یکبار شارژ۳۷۸ کیلومتر طی می‌کند.

از سوی دیگر شرکت تولید کننده اعلام کرده مشتریان سوئدی این خودرو تا ۵ سال می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای خودرویشان را در خانه شارژ کنند.

بیشترین سرعت خودرو نیز ۱۳۰ کیلومتر برساعت اعلام شده و می‌تواند در ۳.۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۸۰ کیلومتر برساعت رساند.

همچنین به نقل از مهر، مشتریان One می‌توانند فرمان خودرو را خود انتخاب کنند. تولید کننده برای خودرو دو فرمان معمولی و دیگری شبیه دسته بازی های رایانه ای (همراه نمایشگر لمسی در مرکز آن) در نظر گرفته است. رانندگان می‌تواند نور، چراغ‌های راهنما و بخش سیستم های سرگرمی خودرو را با حرکات شست روی نمایشگر خاموش یا روشن کنند. از سوی دیگر دوربینی از پشت سر خودرو فیلمبرداری و آن را در نمایشگر پخش می‌کند. قیمت اولیه One ۱۴۹۰۰ یورو اعلام شده است.