ثبت نام المپیاد دانش‌آموزش‌آموزی علوم و فناوری نانو آغاز شد

ثبت نام در نهمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو آغاز و تا پانزدهم بهمن ماه ادامه دارد.

ثبت نام المپیاد دانش‌آموزش‌آموزی علوم و فناوری نانو آغاز شد

دانش‌آموزان علاقه‌مند به فناوری نانو می‌‌توانند در نهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو از امروز ۱۸ آذرماه از طریق سایت اینترنتی باشگاه دانش‌آموزی نانوnanoclub.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش عصر ارتباط، ثبت‌نام در المپیاد نانو، به دو روش انفرادی و گروهی (از طریق نهادهای ترویجی) تا روز پانزدهم بهمن ماه انجام می‌شود.المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو در سه مرحله برگزار خواهد شد.

مرحله اول، در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور و در قالب یک آزمون کتبی با سوالات تستی انجام خواهد شد. مرحله دوم، در قالب یک آزمون کتبی متمرکز در تهران و با حضور ۳۰۰ نفر برگزیده مرحله اول، در تیرماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد. مرحله سوم، با حضور ۳۰ نفر برگزیده کشور به صورت یک اردوی علمی، آموزشی و رقابتی در دهه اول شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

« انجام آزمایش کاربردی فناوری نانو به همراه انجام تست‌های علمی»، « برگزاری کارگاه‌های عملی سنتز و کاربرد نانومواد در آزمایشگاه»، « برگزاری دوره شبیه‌سازی در فناوری نانو»، « برگزاری بازدیدهای تخصصی و عمومی از مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان نانو»، « آموزش‌های شیوه ارایه، گزارش کار و مقاله‌نویسی علمی»، « برگزاری آزمون کتبی و شفاهی نهایی» بخش‌های اصلی این اردوی علمی هستند.

به نقل از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، هزینه‌ی شرکت در المپیاد برای ثبت نام انفرادی ۲۵۰ هزار ریال و برای ثبت نام گروهی ۲۰۰هزار ریال است و دانش‌آموزان پایه‌های نهم، دهم و یازدهم و پیش دانشگاهی مجاز به شرکت در آزمون هستند.
نهادهای آموزش و پرورش اعم از پژوهش‌سراها و ادارات شهرستان‌ها می‌توانند درخواست کتبی خود مبنی بر ثبت نهاد ترویجی را به باشگاه نانو ارسال کنند و نسبت به ثبت نام گروهی دانش‌آموزان اقدام کنند.
برگزیدگان المپیاد نانو از دوره ششم تا هشتم، مورد حمایت بنیاد نخبگان قرار گرفته‌اند. جزئیات حمایت‌های بنیاد نخبگان از برگزیدگان این المپیاد در خبر زیر ارائه شده است.

همچنین برگزیدگان ادوار مختلف المپیاد نانو می‌توانند در کانون برگزیدگان باشگاه نانو فعالیت کنند. این کانون با هدف ارتقای برگزیدگان تا محقق و فناور برتر شدن در سطح کشور پشتیبان اعضا خواهد بود.