معاون وزیر ارتباطات: دولت اقدامات بسیار خوبی در حوزه زیرساختی انجام داده است!

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات گفت: تا سال ۲۰۴۰ بیش از ۹۰ درصد اقتصاد جهان در حوزه خدمات بوده که ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان مهمترین محرک این اقتصاد است.

معاون وزیر ارتباطات: دولت اقدامات بسیار خوبی در حوزه زیرساختی انجام داده است!

 مرتضی براری معاون امور حقوقی، دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تاکنون در حوزه توسعه ICT در کشور بیش از 25 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است، گفت: بیش از یک هزار میلیارد تومان آن مربوط به استان مازندران است.

به گزارش عصر ارتباط، براری در این راستا، افزود: از ابتدای دولت اقدامات بسیار خوبی در حوزه زیرساختی در این استان انجام شده که 13 برابر شدن شبکه ارتباطی پهنای باند، توسعه زیرساختهای فیبر نوری، برخورداری تمام شهرهای استان از اینترنت 3G و ارائه اینترنت 4G به 48 شهر استان را می‌توان از جمله این اقدامات برشمرد.

وی با بیان اینکه توسعه ICT سبب تسریع گسترش اقتصاد دیجیتال خواهد بود، اظهار کرد: این اقتصاد عرصه‌ای نوین و مناسب برای فعالیت و سرمایه‌گذاری است به‌گونه‌ای که تا سال 2040 بیش از 90 درصد اقتصاد جهان در حوزه خدمات بوده که ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان مهمترین محرک این اقتصاد است.

او چهار حوزه مهم در تحقق اقتصاد دیجیتال را نیروی انسانی، زیرساخت، سرمایه‌گذاری و باور مسئولان دانست و خاطر نشان کرد: تشکیل کارگروه رونق اقتصاد دیجیتال در شهرستان می‌تواند عاملی مهم برای توسعه اقتصاد و اشتغال باشد که تحقق این امر نیازمند استفاده از تمام ظرفیتها و پتانسیل شهرستان است.

براری ابراز کرد: در انتهای برنامه ششم توسعه رشد بیش از 2.5 برابر لحاظ شده یعنی بیش از 100 هزار میلیارد تومان که سهم شهرستان محمودآباد بیش از 100 میلیارد تومان خواهد بود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی