امنیت را با نسخه 63 گوگل کروم تجربه کنید!

گوگل با عرضه نسخه ۶۳ مرورگر اینترنتی کروم به کاربران خود وعده داده که ثبات، امنیت و کارآیی فوق العاده ای را برای آنان به ارمغان آورد.

امنیت را با نسخه 63 گوگل کروم تجربه کنید!

یکی از قابلیت‌های تازه مرورگر کروم "Site Isolation" نام دارد که باعث می‌شود رسیدگی به هر سایت باز شده از طریق زبانه‌ها به طور اختصاصی و در فرآیندی جداگانه صورت بگیرد. این امر هم امنیت بیشتر را برای مرورگر فراهم می‌آورد و هم ثبات آن را بیشتر می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط،  این قابلیت Site Isolation  باعث می‌شود که میزان مصرف حافظه دستگاه توسط کروم بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کمتر شود و در نتیجه احتمال ایجاد اختلال و کندی مرورگر و رایانه نیز کاهش می‌یابد. البته این قابلیت به طور پیش فرض در مرورگر کروم فعال نیست و کاربران باید با مراجعه به بخش تنظیمات آن را فعال کنند.

همچنین گوگل تنظیمات تازه دیگری را هم برای افزونه‌های این مرورگر و به منظور ارتقای امنیت کروم در نظر گرفته است. از این طریق نه تنها بلوکه کردن افزونه‌های مزاحم ممکن می شود، بلکه با قراردادن آنها در فهرست سیاه جلوی فعالیت افزونههای خطرناک مشابه نیز گرفته میشود. از این طریق کاربران دیگر نیازی به کنترل مداوم افزونهها برای شناسایی افزونههای آسیب پذیر یا سارق اطلاعات ندارند.

جاسوسی پشت چت‌هایتان!

جاسوسی پشت چت‌هایتان!

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه