اپل در جنگ تصاحب "شازم"

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که اپل درصدد نهایی کردن یک توافق برای تصاحب اپلیکیشن موسیقی "شازم" است.

اپل در جنگ تصاحب

شرکت اپل در تلاش است مالکیت اپلیکیشن محبوب تشخیص موسیقی "شازم" را با قیمت ۴۰۰ میلیون دلار در اختیار بگیرد. اپل با این کار می‌خواهد این اپلیکیشن را با سیستم عامل و گوشی‌های آیفون خود یک پارچه و هماهنگ‌تر کند تا کاربران گوشی‌های هوشمند آیفون بتوانند از امکانات و قابلیت‌های جدید و منحصر بفرد آن لذت ببرند و بدین ترتیب با رقبای قدرتمند خود نیز به رقابت بپردازد.

به گزارش عصر ارتباط، اپلیکیشن  شازم نرم‌افزاری است که توانایی تشخیص موسیقی هنگام پخش را دارد و به کاربران اجازه می‌دهد از نام خواننده و اطلاعات دقیق آهنگ و موسیقی در حال پخش مطلع شوند. این اپلیکیشن از زمانی که در سال ۲۰۰۹ عرضه شد، علاوه بر این که به یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های موبایل تبدیل شد، تاکنون بیش از ۱ میلیارد بار توسط کاربران دانلود و نصب شده است.

بنظر می‌رسد از زمانی که گوگل در گوشی‌های جدید خود، "پیکسل ۲"، اپلیکیشن مشابهی را توسعه داده، اپل نیز به فکر افتاده است که "شازم" را تصاحب کند و آن را مخصوص گوشی‌های آیفون کند.

ریچ ریلی - مدیر عامل شرکت شازم - پیش از این نیز در مصاحبه و گفت‌وگوهای خود اعلام کرده بود که "شازم" قصد دارد به یکی از شرکت‌های بزرگتر تعلق پیدا کند.

با اینکه هنوز سخنگویان شرکت‌های "شازم" و اپل در این باره اظهار نظر قطعی و نهایی نکرده و گزارش‌های به دست آمده را رسما تایید نکرده‌اند، اما منابع نزدیک و آگاه همچنان از احتمال بالای نهایی شدن قرارداد مذکور در هفته جاری سخن می گویند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، شرکت شازم در سال گذشته میلادی ۲۰۱۶، شاهد رشد ۱۰ درصدی در درآمدهای حاصل از دانلود اپلیکیشن خود بوده است. شازم همچنین بیش از ۱ میلیون کلیک در روز دارد که میتواند منفعت بزرگی برای اپل به شمار بیاید.جالب است بدانید که مبلغ ۴۰۰ میلیون دلاری پیشنهادی اپل بسیار کمتر از ارزش سرمایه گزاری در "شازم" است و ارزش سهام این شرکت هم اکنون حدود یک میلیارد دلار قیمت دارد.

 

اپل سوار بر کشتی فضایی!

اپل سوار بر کشتی فضایی!

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه