هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور
هفته نامه عصر ارتباط - اولین و پر تیراژترین هفته نامه iCT کشور

اپل سوار بر کشتی فضایی!

اپل سوار بر کشتی فضایی!

اپل با اختصاص بودجه کلان ۷.۳ میلیارد دلاری به دنبال ایجاد یک دفتر مرکزی بسیار بزرگ و پیشرفته است که آن را کشتی فضایی نام‌گذاری کرده است.، دفتر یادشده که معماری منحصر به فرد و چشمگیری دارد به صورت دوار در کالیفرنیا طراحی شده و دارای امکانات بسیار متنوعی است.

به گزارش عصر ارتباط، ساخت این دفتر توسط شرکت بیلد زوم در حال انجام است. هزینه این کار قبلا حدود ۱.۱ میلیارد دلار برآورد شده بود که حالا به هفت برابر این رقم ارتقا یافته است. البته ظاهرا این تغییر ناشی از سوبرداشت شرکت سازنده از خواست‌های اولیه اپل است.

در مقام مقایسه باید گفت گران‌ترین استادیوم سانتاکلارا که لوی نام دارد با هزینه ۱.۳ میلیارد دلاری ساخته شده است. صرف این رقم برای ساختمان سازی در میان شرکت‌های فناوری آمریکا و جهان هم بی سابقه است.

به نقل از مهر، قرار است این مرکز ۹۰۰۰ کارمند را در خود جای دهد و فضای سبز گسترده‌ای نیز داشته باشد. تعدادی سالن سینما، محوطه ورزشی و استراحت‌گاه، پوشش شیشه‌ای تمام قد در بسیاری از دفاتر، سالن دو طبقه یوگا، کافه‌ای با ظرفیت ۴۰۰۰ نفر و یک فروشگاه بزرگ مواد غذایی از جمله امکانات این مرکز خواهد بود.

درج دیدگاه

بررسی بازی