استارتاپی‌ها و شهرداری، برای رفع آلودگی هوا، هم‌گام می‌شوند

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از حمایت از ایده‌های استارتاپی با موضوع حل معضل آلودگی هوا خبر داد.

استارتاپی‌ها و شهرداری، برای رفع آلودگی هوا، هم‌گام می‌شوند

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در جمع فعالان استارتاپی گفت: از جمله برنامه‌های مهمی که ما پیگیری خواهیم کرد بحث «شهر هوشمند» است. امروز مردم تهران با چالش‌های مهمی رو به رو هستند و نیاز است که از مباحث کلی درباره شهر هوشمند فاصله بگیریم و به سمتی حرکت کنیم که شهر هوشمند در قالب خدماتی قابل درک و ملموس در زندگی مردم نقش آفرین باشد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، محمد فرجود با تاکید بر ضرورت حرکت پرشتاب و همه جانبه در این زمینه یادآور شد: باور داریم مقابله و مرتفع کردن بسیاری از چالش‌های شهری که زندگی روزمره شهروندان و پایتخت نشینان را تهدید می کند مانند ترافیک و یا آلودگی هوا و آلاینده‌های زیست محیطی، نیازمند توجه ویژه به زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری از جمله شبکه‌های پهن باند، فیبر نوری یا فناوری‌های اینترنت اشیا است.

فرجود گفت: در همسایگی کشور ما و کنار خلیج فارس، شهری مانند دوبی با سرمایه گذاری و تمرکز بر حرکت به سمت شهر هوشمند و بهره گفتن از اینترنت اشیاء موفق شده در یک بازه زمانی به نسبت کوتاه، میزان استفاده از حمل و نقل عمومی را دو برابر افزایش دهد.

وی با اشاره به شرایط نامناسب آلودگی هوا در روزهای اخیر و گلایه‌های شهروندان تاکید کرد: یکی از محورهایی که در تعامل با استارتاپ‌ها و بخش خصوصی به آن خواهیم پرداخت، موضوع آلودگی هوا است و ایده‌های استارتاپی برای حل این معضل را استقبال و حمایت می کنیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اضافه کرد: مسئله آلودگی هوا تهدیدی پیچیده و چندوجهی و البته دارای چندین متولی است و این متولیان صرفا محدود به شهرداری تهران نیست و در بیرون از سازمان هم متولیانی دارد که همه باید پاسخگو باشند.

وی توضیح داد: به همین دلیل نمی‌توان گفت که فقط با توسعه و به کارگیری ابزارهای فناوری اطلاعات این موضوع حل می‌شود؛ اما تردیدی نیست که هوشمندسازی شهر تهران و سایر کلانشهرهای کشور با سرمایه گذاری و دعوت از بخش خصوصی و برنامه ریزی دقیق می تواند تاثیر بسزایی در رفع این معضل داشته باشد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه