بدافزاری مخرب، در گوشی‌های اندرویدی!

بسیاری از بدافزارهای طراحی شده برای آلوده کردن گوشی‌های اندرویدی تنها برای سرقت داده‌ها طراحی می‌شوند اما فعالیت تخریبی یک بدافزار جدید آن‌قدر شدید است که باعث آسیب فیزیکی می‌شود.

بدافزاری مخرب، در گوشی‌های اندرویدی!

بدافزاری که توسط کارشناسان موسسه امنیتی کاسپراسکای شناسایی شدهLoapi نام دارد و برای سرقت تمامی اطلاعات موجود در گوشی اعم از داده های مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین تا دیگر داده های ذخیره شده در تلفن همراه طراحی شده است.

به گزارش عصر ارتباط،  محققان می‌گویند بدافزار یادشده تابدان حد فعالیت کرده و باعث اشغال ظرفیت پردازنده و رم گوشی می‌شود که در نهایت موجب داغ شدن بیش از حد باتری و انفجار آن می‌شود.

بدافزار Loapi از هیچ آسیب پذیری امنیتی برای دسترسی به گوشی کاربران استفاده نمی کند و در زمانی که کاربران به سایت های آلوده و غیرمطمئن مراجعه کنند، ممکن است از آنها درخواست شود تا برنامه ای با محتوای مستهجن را بر روی گوشی خود نصب کنند.

اگر کاربران چنین اشتباهی انجام دهند، در حین نصب برنامه از آنها خواسته می‌شود تا تنظیمات امنیتی گوشی خود را نیز تغییر دهند که با این کار بدافزار Loapi دسترسی مورد نظر را به اطلاعات ذخیره شده در گوشی پیدا کرده و سرقت داده ها را آغاز می‌کند.

به نقل از مهر، بعد از نصب Loapi این بدافزار نسبت به ارسال انبوهی از پیام های ناخواسته برای دیگر کاربران اقدام می کند، آگهی های تبلیغاتی متعددی را بر روی گوشی به نمایش درمی آورد و از گوشی فرد برای اجرای حملات بوت نت استفاده می کند. سرقت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال نیز توسط Loapi صورت می گیرد.

فشاری که این بدافزار برای انجام این حجم از فعالیت به پردازنده گوشی وارد می کند، در مواردی به داغ شدن بیش از حد باتری و انفجار آن نیز منجر شده و لذا کاربران باید به طور جدی از نصب برنامه های مشکوک و تایید نشده خودداری کنند.