اپلیکیشنی که موبایل را تبدیل به یک حسگر می‌کند!

ادوارد اسنودن اپلیکیشینی ساخته که روی یک موبایل ارزان نصب می‌شود. این دستگاه به کاربر خود هشدار می‌دهد در نبود او کسی لپ تاپش را دستکاری کرده یا وارد اتاق او شده است.

اپلیکیشنی که موبایل را تبدیل به یک حسگر می‌کند!

 ادوارد اسنودن اپلیکیشنی ساخته که موبایل را به یک حسگر حرکتی تبدیل می‌کند که درصورت دستکاری دستگاه به کاربر خود هشدار می‌دهد. همچنین اگر فردی بدون اطلاع وارد اتاق کاربر شود یا وسایل او را جابه‌جا کند، اپلیکیشن برای کاربر  پیام هشدار می‌فرستد.

به گزارش عصر ارتباط، این اپلیکیشن "Haven" نام گرفته و روی یک موبایل ارزان اندروید نصب شده است. "Haven" در صورتی که لپ تاپ فرد دستکاری شود برای او پیام هشدار می‌فرستد.

اگر فردی لپ تاپ خود را در خانه یا محل کار یا اتاق هتل جا بگذارد، می‌تواند این موبایل را روی دستگاه قرار دهد و هرگونه حرکت یا نوری را ردیابی کند. این موبایل قابلیت عکاسی و ثبت صوت دارد. همچنین می‌تواند به موبایل اصلی کاربر پیام ارسال کند.

جالب آنکه اطلاعات جمع‌آوری شده در ابر حسابرسی ذخیره نمی‌شوند و نوتیفیکیشن‌هایی که فرد در موبایل خود دریافت می‌کند، با روش رمز گذاری «سر به سر» ارسال می‌شوند.

به نقل از مهر، این درحالی است که اسنودن از سال ۲۰۱۳ تاکنون هیچ موبایلی ندارد اما در دو سال اخیر موبایل‌های متعددی را از لحاظ سخت افزار و نرم افزار بررسی کرده است.

اسنودن درباره فناوری‌های اطراف خود بسیار محافظه کارانه عمل می کند.