مرورگر اپرا، به جنگ با بیک‌کوین می‌روند

بالاخره یکی از مرورگرهای اینترنتی به مقابله با سایت‌ها و پلت‌فرم‌های استخراج ارز دیجیتالی بیت کوین برخاست.

مرورگر اپرا، به جنگ با بیک‌کوین می‌روند

 مرورگر اینترنت اوپرا به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد کاربران خود را از نفوذ هکرها و مجرمان سایبری که در قالب پلت‌فرم‌های استخراج بیت کوین یا بیت کوین ماینینگ حفاظت کند.

به گزارش عصر ارتباط، این مرورگر نروژی، نسخه آزمایشی یا بتاورژنی موسوم به اوپرا 50 را به تازگی ارائه داده است تا موجب شود هکرها و مجرمان سایبری که از طریق وب سایت‌ها و درگاه‌های این مرورگر اینترنتی به استخراج ارز دیجیتالی رمزنگاری شده بیت‌کوین  و ارزهای مشابه اقدام ‌میکردند، دیگر نتوانند از حساب‌های کاربری و دستگاه‌های متصل به اینترنت کاربران وارد پلت‌فرم‌های استخراج بیت کوین شده و از آنها سوءاستفاده کنند.

این قابلیت جدید که در نسخه آزمایشی یا بتاورژن مرورگر اینترنتی اوپرا اضافه شده است، به کاربران اطمینان خاطر و امنیت سایبری بیشتری را به ارمغان ‌میآورد تا بتوانند در فضای مجازی سالم‌تری به کارهای شخصی و اینترنتی خود بپردازند.

 بسیاری از هکرها و مجرمان سایبری این روزها به منظور استخراج بیت کوین یا بیت کوین ماینینگ، از حساب‌های کاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه‌های متصل به اینترنت کاربران (گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها سوءاستفاده می‌کنند و این امر ‌میتواند مشکلات و چالش‌های متعددی را برای کاربران در فضای اینترنت ایجاد کند.

مرورگر اینترنتی اوپرا نخستین مرورگر اینترنتی است که به حفاظت از امنیت سایبری کاربران و مقابله با بیت کوین ماینینگ پرداخته است.

یکی از متخصصان شرکت اوپرا درباره علایم نفوذ و سوءاستفاده هکرها از مرورگر کاربران به منظور بیت کوین مانینیگ ‌میگوید: زمانی که هکرها و مجرمان سایبری در حال سوءاستفاده غیر مجاز از رایانه یا حساب کاربری شما باشند، پردازنده (CPU) رایانه شما ناگهان از 100 درصد ظرفیت خود استفاده ‌میکند، فن (خنک کننده) رایانه یا لپ تاپ به طور غیر معمولی شروع به کار و سرو صدا ‌میکند و باتری گوشی یا لپ‌تاپ نیز به صورت ناگهانی کاهش ‌مییابد.

وی در ادامه تاکید ‌میکند که این علائم همگی می‌تواند نشانه ای باشد از اینکه مجرمان سایبری اقدام به استخراج بیت کوین یا ارزهای مشابه دیجیتالی رمزنگاری شده از حساب کاربری یا رایانه شخصی کاربران کرده اند.