حملات تند حساب توییتر یک پارک ملی در آمریکا به ترامپ

بی توجهی ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا به خطرات تغییرات آب و هوایی برای کره زمین باعث واکنش های تندی شده و در تازه ترین تحول از این دست حساب توییتری پارک ملی بدلندز بر علیه ترامپ وارد عمل شده است.

حملات تند حساب توییتر یک پارک ملی در آمریکا به ترامپ

این حساب کاربری روز گذشته مطالب متعددی را در مورد خطرات تغییرات آب و هوایی منتشر کرد و از جمله در مورد پیامدهای انتشار گسترده گاز دی اکسید کربن در جو زمین هشدار داد.

در یکی از این پیام ها آمده بود: امروزه میزان دی اکسید کربن موجود در جو زمین از هر زمانی در 650 هزار سال گذشته بی سابقه تر است. در پیام دیگری نیز تصریح شده: سوزاندن هر گالن گازوئیل باعث انتشار نزدیک به 9 کیلوگرم دی اکسید کربن در جو زمین می شود.

در یک پیام دیگر از این مجموعه به افزایش 30 درصدی غلظت اسید در اقیانوس ها از زمان وقوع انقلاب صنعتی اشاره شده است. توییت های ارسالی این پارک ملی که در داکوتای جنوبی واقع است، بعد از چند ساعت پاک شدند. اما حامیان این دیدگاه ها از آنها عکس گرفته و مجددا این مطالب را در توییتر به اشتراک گذاشتند.

گفتنی است اداره خدمات پارک های ملی آمریکا بعد از ارسال توییت هایی در مورد حضور تعداد کمتری از افراد در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ترامپ و انتقاد از حذف صفحاتی با موضوعات حقوق مدنی، گرم شدن زمین و مراقبت های درمانی از سایت کاخ سفید از ارسال هرگونه پیام در این شبکه اجتماعی منع شده است.

توییتر در ایام برگزاری مبارزات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بارها منکر هرگونه تغییرات زیست محیطی خطرناک در کره زمین شد. وی در سال 2012 مدعی شده بود مفهوم گرم شدن کره زمین توسط چینی ها و برای آنها ابداع شده تا کارخانه های آمریکا توان رقابتشان را از دست بدهند. با انتخاب وی به عنوان رییس جمهور آمریکا نگرانی در مورد تبعات خطرناک بی توجهی وی به وضعیت محیط زیست در کره زمین در حال افزایش است.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه