فضای مجازی، در زمینه‌ی اشتغال باید پررنگ شود

وزیر ارتباطات، از تولید ۹۰ درصد محتوای مبتذل در فضای مجازی توسط یک گروه اندک خبر داد.

 فضای مجازی، در زمینه‌ی اشتغال باید پررنگ شود

وزیر ارتباطات در همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات در خصوص تولید محتوای بومی در فضای مجازی و نقش فضای مجازی در اشتغال گفت: شاهدیم که حدود ۹۰ درصدمحتوای مبتذل در فضای مجازی توسط یک گروه اندک و با اهداف اقتصادی منتشر می‌شود. چرا که اینها راه مشروعی برای تبلیغات ندارند و از ظرفیت های فضای مجازی در جهت منافع خود سوءاستفاده می کنند.

به گزارش عصر ارتباط، آذری جهرمی گذاشتن موانع بر سر راه کسب و کارهای نوپا را از جمله معضلات توسعه استارتاپ ها در کشور عنوان کرد و ادامه داد: نقش فضای مجازی در اشتغال باید پررنگ شود و در این حوزه نیازمند همکاری تمام سازمان‌ها هستیم.

وی بر لزوم حمایت و همکاری با نخبگان دانشگاهی برای رسیدن به اقتصاد دیجیتال تاکید کرد و گفت: از دستیاران جوان خود خواسته ام که با نخبگان دانشگاهی فارغ از هرگونه فعالیت سیاسی و حزبی جلسه بگذارند و مطالبات آنها را منعکس کنند تا بتوانیم فرایندهای موجود را اصلاح کنیم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه نباید تنها محکوم به استفاده از فناوری های وارداتی باشیم بر لزوم ساماندهی وضعیت نیروهای پستی، موازی کاری در عرصه فضایی و اصلاح ساختار فضایی کشور و نیز پیگیری کاربردی کردن صنعت فضایی در کشور مطابق بامطالبات ریس جمهور تاکید کرد.

وی همچنین از برنامه ریزی برای تغییر اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: این موضوع امروز در دولت مورد پیگیری قرار می گیرد.

۲۰ سرویس پایه در قالب دولت الکترونیک به مردم عرضه می شود

وزیر ارتباطات گفت: در مورد دولت الکترونیک نیز با هماهنگی سازمان امور استخدامی و شورای عالی فناوری اطلاعات به زودی ۲۰ سرویس پایه مردم را به صورت زنجیره ای و از طریق درگاه اتصال دولت (GSB) فراهم می کنیم. در این زمینه دولت طی چند ماه ابتدایی فعالیت خود سه مصوبه داشته و امیدواریم دولت همراه نیز با هر تعداد سرویس ممکن در دهه فجر رونمایی شود.