هواووی رقیب جدید آمریکا و کره‌ای‌ها

اگر چه در اکثر گوشی‌های تلفن همراه از تراشه‌های تولیدی شرکت کوالکوم استفاده می‌شود، اما چینی ها توانسته‌اند با تولید یک تراشه قدرتمند گوی سبقت را از آمریکایی‌ها بربایند.

هواووی رقیب جدید آمریکا و کره‌ای‌ها

 تا به امروز تراشه A۱۱ اپل و برخی تراشه‌های تولیدی شرکت‌هایی مانند سامسونگ و کوالکوم قدرتمندترین تراشه‌های تلفن همراه دنیا بودند. در این میان تولیدات کوالکوم هم از همه تراشه‌های رقیب محبوب‌تر بوده‌اند.

به گزارش عصر ارتباط، اما این شرکت‌های آمریکایی و کره‌ای حالا باید با هواوی چین رقابت کنند که با عرضه تراشه Kirin ۹۷۰ محصولی قدرتمند را در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

تراشه یادشده با نام کامل HiSilicon Kirin ۹۷۰ SoC حدود ۷ درصد قدرتمندتر از تراشه Snapdragon ۸۴۵ کوالکوم است که در بررسی‌های فنی مختلفی درصدر قرار گرفته بود. البته هنوز اطلاعات فنی خاصی در مورد Kirin ۹۷۰ منتشر نشده است.

کارشناسان معتقدند این تحول نشان می‌دهد که هواوی در سال‌های اخیر به شدت برای بهینه سازی عملکرد تراشه‌های تولیدی خود تلاش کرده و حالا آنها را به محصولاتی قابل احترام مبدل کرده است. انتظار می‌رود تراشه جدید هواوی سال ۲۰۱۸ در دسترس علاقمندان قرار گیرد.