بازدید سرزده وزیر ارتباطات، از روند ثبت‌نام کارت هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شکایت مردم از روند ثبت نام و دریافت کارت هوشمند را با حضور در یک مرکز پستی بررسی کرد.

بازدید سرزده وزیر ارتباطات، از روند ثبت‌نام کارت هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور سرزده در یکی از مراکز پستی تهران، از نزدیک درجریان روند ثبت نام کارت هوشمند ملی قرار گرفت.

به گزارش عصر ارتباط، محمدجواد آذری جهرمی‌، شکایات مردم در زمان ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی را به جا دانست و در مورد عدم پایداری و قطعی‌های مکرر سیستم ثبت احوال در دو هفته اخیر اعلام کرد: بنا شد با تشکیل جلسه‌ای با حضور سازمان فناوری اطلاعات و ثبت احوال موضوع بررسی و حل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود گفت: در ابتدای ساعات کاری صبح امروز و به منظور بررسی شکایات دریافتی از مردم برای ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی، سر زده به مرکز پستی چهارراه لشکر مراجعه کردم که چند اشکال به صورت مشهود ملاحظه کردم.

وی توضیح داد: اول اینکه در مرحله پیش ثبت نام هر چند این امکان به صورت الکترونیکی و رایگان برای مردم فراهم است، اما در صورت مراجعه و ورود داده توسط اپراتور، چه در دفاتر پستی و چه در دفاتر پیشخوان، مبالغی دریافت می‌‌شود که نظام مند نیست. 

جهرمی‌ با اشاره به گفته یکی از حاضران افزود: یکی از بانوان اظهار می‌‌کرد که برای مرحله پیش ثبت نام در دفتر پیشخوان از وی ۲۵ هزار تومان اخذ شده و در دفتر پست هم تعرفه‌ای چهار هزارتومانی اخذ می‌‌شد. 

وزیر ارتباطات تصریح کرد: از مدیرعامل پست خواستم که در دفاتر شرکت ملی پست رایانه‌هایی تعبیه و این امکان فراهم باشد تا مردم شخصا بتوانند اطلاعات خود را وارد کنند و یا اینکه در صورت عدم توانمندی از کمک سایرین استفاده کنند. همچنین اطلاع رسانی در این خصوص که پیش ثبت نام از طریق خود افراد با استفاده از اینترنت رایگان است، در دفاتر پستی صورت گیرد. 

وی ادامه داد: برای دفاتر پیشخوان نیز برای این خدمت تعرفه مصوب و ابلاغ شود تا به صورت سلیقه‌ای مبالغ اخذ نشود که در این خصوص بنا شد با نمایندگان دفاتر پیشخوان که از بخش خصوصی هستند نیز مذاکراتی داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دومی‌ن موضوع را عدم پایداری و قطعی‌های مکرر سیستم ثبت احوال در دو هفته اخیر اعلام کرد که باعث می‌‌شد مردم در زمان مراجعه در زمان مشخص شده بلاتکلیف و معطل باشند، اظهار کرد: طی تماسی با رئیس سازمان ثبت احوال، مطلع شدم که علت از بروزرسانی‌های نرم افزاری است و بنا شد با تشکیل جلسه‌ای با حضور سازمان فناوری اطلاعات و ثبت احوال موضوع بررسی و حل شود.

جهرمی‌ خاطرنشان کرد: به طور کلی شکایات مردم به جا و کیفیت خدمات مطلوب نبود. امی‌دوارم با اقداماتی که همکاران ما در شرکت ملی پست و عزیزان پرکار سازمان ثبت احوال طی هفته پیش رو به عمل خواهند آورد، مشکلات موجود مرتفع شود و با اصلاح روالهای فعلی، فرآیند دریافت کارت هوشمند ملی تسهیل شود.