به سیارک "فائنتون 3200" نزدیک نشوید!

دومین تلسکوپ رادیویی بزرگ دنیا توانسته تصاویری از سیارک «فائنتون ۳۲۰۰» ثبت کند که نشان می‌دهد نزدیک شدن این سیارک به زمین خطرناک است.

به سیارک "فائنتون 3200" نزدیک نشوید!

ساخت تلسکوپ رادیویی Arecibo  در پورتوریکو طی ۱۰ سال اخیر با چالش‌هایی مانند کاهش بودجه، بحران سرمایه گذاری و خسارت‌های تندباد ماریا روبرو شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، Arecio دومین تلسکوپ بزرگ دنیاست و هنوز هم وسیله مهمی برای ردیابی خطراتی است که در اطراف سیاره ما وجود دارد. در همین راستا این تلسکوپ توانسته سیارک ۳۲۰۰Phaenthon را ردیابی کند.  این سیارک بخشی از  بارش شهابی Geminid بود که میانه ماه دسامبر به زمین نزدیک شد.

طبق تحقیقات بنیاد تحقیقات فضایی دانشگاه‌ها(USRA) تصاویر این تلسکوپ از۳۲۰۰ Phaenthon نشان می‌دهد این سیارک شکلی کروی و چند ویژگی تیره رنگ مشکوک در نزدیکی قطب‌های آن  دارد. از آنجا که قطر این سیارک ۳.۶ مایل است، می‌توان آن را شی خطرناک دانست.

دکتر پاتریک تیلور از رصد خانه Arecibo در این باره می گوید: مشاهدات جدید از۳۲۰۰Phaenthon نشاندهنده شباهت آن با سیارکBennu است. ویژگی‌های تیره رنگ نزدیک قطب‌های سیارک نیز احتمالا فرورفتگی‌هایی هستند که اشعه‌های رادار را منعکس نمی کنند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه