دغدغه‌ی اصلی سازمان فضایی ایران، استفاده از فناوری فضایی در خدمت رفاه جامعه

رئیس سازمان فضایی ایران از تشکیل کمیته مشترک سازمان فضایی با سازمان‌های نقشه برداری و زمینشناسی با هدف توسعه خدمات پایه فضایی و کاربردی کردن آن در کشور خبر داد.

دغدغه‌ی اصلی سازمان فضایی ایران، استفاده از فناوری فضایی در خدمت رفاه جامعه

رئیس سازمان فضایی ایران در صفحه اینستاگرام خود با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان فضایی ایران استفاده از فناوری فضایی در خدمت رفاه جامعه، مدیریت منابع و ارتقا بهره وری خواهد بود، اظهار داشت: باید بستر و زمینه را برای افزایش فعالیت بخش خصوصی و کسب وکارهای نوین فراهم کنیم تا از این طریق با توسعه خدمات فضاپایه در کشور باعث ارتقا سطح رفاه جامعه و مدیریت بهینه منابع شویم.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر ، مرتضی براری با تاکید بر تعامل و همکاری با فعالان، دست اندرکاران و ذینفعان حوزه فناوری فضایی در کشور برای توسعه خدمات فضاپایه از طریق بخش خصوصی و ایجاد کسب وکارهای نوین، گفت: در این راستا اولین قدم برداشته شد.

وی توضیح داده است: طی جلسه هم اندیشی با روسای سازمان‌های نقشه برداری و زمین شناسی به نقاط مشترک بسیار مطلوبی رسیدیم و تصمیم گرفته شد تا با تشکیل کمیته ای تخصصی، داده‌ها، وضع موجود و توانمندی‌های هر یک از سازمان‌ها بررسی شود.

رئیس سازمان فضایی ایران ادامه داد: در همین حال مقرر شد با تدوین یک سند اقدام مشترک، شرایط مطلوب را برای حضور پررنگ بخش خصوصی در ارائه خدمات کاربردی حوزه فضایی فراهم کنیم و به قولی این پیام را برای بخش خصوصی خواهیم داشت که «داده‌های خام و حجیم از ما، خدمات نوین از شما»

براری گفت: از نقد رسانه‌ها نیز استقبال می کنیم. رسانه‌ها کمک می کنند تا ما از مسیر اصلی منحرف نشویم و از اصحاب رسانه می خواهیم تا در فرهنگ سازی استفاده از خدمات ماهواره ای نیز به کمک ما بیایند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه