تاسیس شرکتی به نام "استیو جابر" و خشمگینی مدیران اپل!

دو برادر بعد از سال‌ها درگیری حقوقی با اپل موفق به تاسیس شرکتی به نام "استیو جابز" موسس مرحوم این شرکت شده‌اند و این امر خشم شدید اپل را در پی داشته است.

تاسیس شرکتی به نام "استیو جابر" و خشمگینی مدیران اپل!

وینچنزو و جیاکومو بارباتو در نبرد با اپل سرانجام حرف خود را به کرسی نشاندند و استفاده از نام استیو جابز را برای شرکت خود قطعی کرده‌اند.

به گزارش عصر ارتباط، درگیری میان دو طرف در این زمینه از سال ۲۰۱۲ آغاز شده است. در آن زمان این دو برادر ایتالیایی متوجه شدند که نام جابز به شکل یک عنوان تجاری ثبت نشده و بنابراین تصمیم گرفتند از نام استیو جابز برای شرکت نوپای پوشاک و لباس‌شان استفاده کنند.

همانطور که انتظار می‌رفت، مدیران اپل از این موضوع خشمگین شده و شکایتی را علیه این دو برادر تقدیم اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا کردند. اما دادگاه چنین تشخیص داد که نحوه استفاده آنها از این اسم و حتی شیوه طراحی حرف جی توسط آنها شباهتی به لوگوی اپل که یک سیب گاز زده است، ندارد و اپل نتوانست در دادگاه موفقیتی به دست نیاورد.

اپل مدعی است لوگوی این شرکت که متشکل از حرف جی با کمی خوردگی در سمت راست آن است، شباهت زیادی با لوگوی مشهور این شرکت دارد.

این دو برادر قصد دارند تولید انواع تی‌شرت، شلوار و دیگر انواع البسه را با استفاده از این لوگو ادامه دهند، اما در آینده به تولید محصولات الکترونیک نیز روی خواهند آورد. آنها می‌گویند گوشی تولیدی آنها روزی با آیفون‌های طراحی شده خود استیو جابز رقابت خواهد کرد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه