بازی‌هایی که جاسوسی می‌کنند!

تا چند سال قبل تصور اینکه تلفن‌های همراه به ابزاری برای جاسوسی از افراد و استراق سمع از آنها مبدل شوند، مضحک بود، اما این پدیده روز به روز شایع‌تر می‌شود.

بازی‌هایی که جاسوسی می‌کنند!

 شرکتی به نام آلفونزو نرم افزاری طراحی کرده که در بسیاری از برنامه‌های موبایلی و از جمله بازی‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم افزار با فعال کردن میکروفون گوشی اطلاعات مربوط به نحوه تماشای تلویزیون توسط افراد و برنامه‌های محبوب آنها را جمع آوری می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارسی این نرم افزار می‌تواند داده‌های مربوط به سیگنال‌های صوتی را جمع آوری کند و تشخیص دهد که افراد چه مدت زمانی را به تماشای تبلیغات تلویزیونی، برنامه‌های مختلف و غیره اختصاص می‌دهند.

در مرحله بعد این اطلاعات قابل تطبیق داده شدن با موقعیت مکانی افراد نیز هست و آگهی دهندگان با استفاده از اطلاعات موجود می‌توانند به داده‌های ارزشمندی در مورد نحوه استفاده هر فرد از تلویزیون دسترسی یابند.

نرم افزار آلفونزو حتی در صورت کنارگذاشته شدن گوشی و عدم استفاده از آن نیز فعال خواهد بود و بنابراین از این طریق به شکل گسترده حریم شخصی کاربران را نقض می‌کند. کارشناسان امنیتی به کاربران توصیه کرده اند با مطالعه دقیق پیام هشداری که قبل از فعال شدن میکروفون توسط این نرم افزار در برخی بازی‌ها نمایش داده می‌شود از سوءاستفاده آن جلوگیری کنند.