کند شدن عمدی گوشی‌های قدیمی آیفون، دردسر تازه مدیران اپل

اپل که پیش از این به علت کٌند کردن عمدی گوشی‌های آیفون قدیمی با شکایاتی مواجه شده بود، حالا باید در کنار شرکت اپسون سازنده انواع چاپگر به اتهامات جدیدی واکنش نشان دهد.

کند شدن عمدی گوشی‌های قدیمی آیفون، دردسر تازه مدیران اپل

 دو شرکت آیفون و اپسون  در کشور فرانسه با شکایات متعددی روبه‌رو هستند، زیرا شاکیان معتقدند شرکت‌های یادشده عمر محصولات مختلف خود را عمدا کوتاه کرده اند تا تقاضا برای خرید تولیدات جدیدشان را افزایش دهند.

به گزارش عصر ارتباط، انجمن حمایت از مصرف کنندگان فرانسه موسوم به اچ او پی از جمله شاکیان این پرونده است که می‌گوید دو شرکت یادشده باید رویه‌های فعلی خود را تغییر دهند. به دنبال این شکایات تحقیقات در مورد عملکرد هر دو شرکت توسط مقامات قضایی فرانسه آغاز شده است.

اپل هفته گذشته متهم شده بود که به روزرسانی تازه سیستم عامل آی او اس را به گونه ای انجام داده که گوشی‌های قدیمی این شرکت مانند آیفون 6، 6 اس، اس ای و 7 کند شوند.

بر طبق قوانین فرانسه محکومیت شرکت‌های فناوری در چنین پرونده‌هایی ممکن است به دریافت جریمه‌هایی معادل با 5 درصد از فروش سالانه آنها منجر شود. اپسون می‌گوید برای رسیدگی به این پرونده با مقامات فرانسوی همکاری می‌کند، اما اپل اظهارنظری نداشته است.