ربات‌های شیشه‌شور، وارد میدان مسابقه می‌شوند!

مسابقه طراحی و ساخت ربات شیشه شوی به عنوان اولین مسابقه رباتیک کاربردی در کشور با هدف حمایت از بهترین ربات شیشه شوی و استفاده آن در صنعت برگزار می شود.

ربات‌های شیشه‌شور، وارد میدان مسابقه می‌شوند!

 آنجایی که در کلان‌شهرهای ایران تعداد برج‌ها هر روز زیاد می شود و این نیاز برای پاکیزه ماندن نمای ساختمان کاملا حس می شود از این رو مسابقه ربات شیشه شوی، در پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

به گزارش عصر ارتباط، با توجه به اینکه تاکنون نمونه تجاری ساخته شده مناسبی برای ساختمان‌های بلندمرتبه در داخل کشور برای شست و شوی ساختمان‌ها توسط ربات ساخته نشده و این اقدام همواره با اتکا به نیروی انسانی و هزینه‌های مالی و جانی زیادی انجام می گیرد برگزاری چنین مسابقه ای ضروری به نظر می رسد.

در همین راستا «بستر نوآوری باز پرابلم» با همکاری پارک فناوری پردیس و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری اقدام به برگزاری این مسابقه کرده است.

روند برگزاری مسابقه ربات شیشه شوی

تیم‌های متقاضی فرصت دارند تا دوازدهم دی ماه، در سامانه Problem.ir ثبت نام وتا اواسط اسفند ماه طرح‌های خود را ارسال کنند. بعد از ارزیابی طرح‌ها توسط داوران، تعدادی تیم برای راه یافتن به مرحله دوم مسابقه انتخاب خواهند شد که در این مرحله تیم‌ها موظف هستند ربات خود را طی ۵ ماه بسازند.

ربات‌های نهایی در مرحله اول، مرداد ماه سال ۱۳۹۷ ارزیابی می شوند و تیم‌های برتر به مرحله اصلی مسابقه ربات شیشه شوی راه می یابند.