برنامه‌‌ی مدیریت کلمات عبور یا یک سارق حرفه‌ای!

بسیاری از کاربران اینترنت از برنامه‌های مدیریت کلمات عبور برای افزایش امنیت خود در دنیای آنلاین استفاده می‌کنند، اما حالا مشخص شده که با این برنامه‌ها نیز از کاربران جاسوسی می‌شود.

برنامه‌‌ی مدیریت کلمات عبور یا یک سارق حرفه‌ای!

 بررسی‌های محققان امنیتی نشان می‌دهد آگهی دهندگانی که به دنبال ردگیری کاربران و بررسی رفتار آنان در فضای مجازی هستند، می‌توانند با دسترسی به داده‌های ذخیره شده در برنامه‌های مدیریت کلمات عبور که مربوط به نحوه استفاده کاربران از مرورگرهای کروم و فایرفاکس است، به بررسی عادات کاربری اشخاص مختلف ادامه دهند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر برنامه‌های مدیریت کلمات عبور مبتنی بر مرورگرهای اینترنتی به طور خودکار بخش نام کاربری و کلمه عبور را در هر وب سایتی شناسایی می‌کنند و سپس اطلاعات واردشده در آنها را ذخیره می‌کنند. محققان دانشگاه پرینستون پس از بررسی‌های طولانی به این نتیجه رسیده اند که برخی اسکریپت‌ها یا متن‌های ردگیری نحوه استفاده از تبلیغات به برنامه‌های یادشده اضافه می‌شوند تا داده‌های ثبت شده در آنها را سرقت کرده و مورد سوءاستفاده قرار دهند.

دو اسکریپتی که به این منظور طراحی و نوشته شده‌اند AdThink  و  OnAudience نام دارند و اطلاعات لاگین کاربران را سرقت می‌کنند و ردگیری رفتارهای افراد در حین وبگردی را تسهیل می‌کنند. به عنوان مثال، AdThink اطلاعات جمع آوری شده از کاربران را به سروری خاص ارسال می‌کند. بنابراین کاربران بهتر است از برنامه‌های مستقل مدیریت کلمات عبور مانند ۱Password  و LastPassو نه برخی برنامه‌های تحت مرورگر استفاده کنند.

نقد و بررسی بازی