ارائه نسل جدیدی از فناوری برای تلفن‌های همراه

ابداع نسل جدیدی از فناوری نسل چهارم تلفن همراه موسوم به گیگابیت ال تی ای، دستاوردی مهم محسوب می شود که شکاف موجود تا رسیدن به خدمات نسل پنجم تلفن همراه را برطرف می کند.

ارائه نسل جدیدی از فناوری برای تلفن‌های همراه

 بهره گیری از گیگابیت ال تی ای دسترسی به خدمات داده با استفاده از تلفن همراه را با سرعت یک گیگابیت در ثانیه ممکن می‌کند. البته در صورت ترافیک شدید در شبکه‌های مخابراتی این رقم به 400 مگابیت در ثانیه کاهش می‌یابد. اما در مقایسه با متوسط سرعت فعلی خدمات داده در شبکه‌های مخابراتی که از 23 مگابیت در ثانیه فراتر نمی‌رود رقم بسیار مطلوبی است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، در حال حاضر برخی شرکت‌های مخابراتی در تلاش برای نصب تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از این خدمات هستند و امید می‌رود با تخصیص طیف‌های فرکانسی مورد نیاز این هدف زودتر محقق شود.

حجم داده‌های قابل انتقال از این طریق نیز بیشتر از فناوری‌ها و استانداردهای قبلی است و همین امر باعث می‌شود استفاده همزمان تعداد زیادی از کاربران از خدمات داده موجب افت شدید کیفیت شبکه داده نشود.

با همه گیرشدن فناوری گیگابیت ال تی ای بارگذاری انواع بازی و فیلم‌های حجیم و کیفیت و استفاده آنی از خدمات چندرسانه ای تسهیل می‌شود.

پیش بینی می‌شود پشتیبانی از این خدمات که فعلا شامل 40 اپراتور و 16 نوع گوشی و تبلت است و به 25 کشور محدود شده در آینده ای نزدیک گسترش زیادی بیابد.