ریپل، دومین ارز دیجیتال محبوب جهان

دنیای ارزهای دیجیتال روز به روز شاهد تحولات تازه‌ای است و رقابت برای کسب عنوان دومین ارز دیجیتال محبوب دنیا در روزهای اخیر تشدید شده است.

ریپل، دومین ارز دیجیتال محبوب جهان

یکی از ارزهای دیجیتال که با سرعت در حال رشد است ریپل نام دارد که در روزهای آخر سال 2017 از راه رسید و حالا ارزش آن در بازار از 86 میلیارد دلار گذشته است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، ریپل که به طور رسمی XRP نامیده می شود در روزهای اخیر شاهد رشد ارزش 55.9 درصدی بوده است. بعد از این ارز دیجیتال Ethereum سومین ارز دیجیتال محبوب دنیای مجازی است که ارزش آن در بازار بیش از 69 میلیارد دلار برآورد می شود. در ساعات اولیه روز جمعه این دو ارز شانه به شانه یکدیگر به پیش می رفتند. اما حالا ریپل رتبه دوم را از آن خود کرده است.

ریپل کار خود را به عنوان ابزاری برای پرداخت در شبکه های بانکی و دیگر سازمان ها آغاز کرد. در حال حاضر بیش از 100 بانک از شبکه پرداخت ریپل استفاده می کنند و انتظار می رود تعداد بیشتری از آنها در آینده به این شبکه بپیوندند.

گفته می شود پتانسیل های ریپل مورد توجه گوگل هم قرار گرفته و برخی شرکت های نوپای فناوری هم به استفاده از آن علاقمند شده اند.