ربات‌های نسل جدید "پیش بینی بصری" دارند!

انسان‌ها معمولا قبل از انجام کارهای خود فکر می‌کنند و این از جمله توانمندی‌های خاص انسان‌هاست. اما حالا محققان موفق به تولید ربات‌هایی شده‌اند که از همین قابلیت برخوردارند.

ربات‌های نسل جدید "پیش بینی بصری" دارند!

بیشتر ربات‌ها برای انجام امور محوله از قبل برنامه‌ریزی شده‌اند و نمی‌توان تغییر خاصی در این برنامه‌ریزی انجام داد. اما با افزودن هوش مصنوعی به این مخلوقات می‌توان به آنها کمک کرد تا برای پیشبرد اهداف خود برنامه ریزی کنند و با فکر کردن قبل از فعالیت امور محوله را بهتر و دقیق تر انجام دهند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، گروهی از محققان دانشگاه برکلی فناوری خاصی را برای آموزش دادن ربات‌ها ابداع کرده‌اند که به آنها امکان می‌دهد در مورد تعامل با اشیایی که قبلا با آنها سروکار نداشته‌اند فکر کرده و در این زمینه بهترین و منطقی ترین تصمیم را بگیرند. آنها این فناوری را "پیش بینی بصری" نام نهاده‌اند.

البته این امر به معنای ایجاد توانایی پیشگویی آینده در ربات‌ها نیست. فناوری مذکور به رباتی به نام وستری اضافه شده که ازجمله به آن امکان می‌دهد پیش بینی کند دوربینش قرار است چند لحظه بعد با چه صحنه‌ای مواجه شود. از همین‌رو این ربات می‌تواند اشیای کوچک دور و بر خود را بدون لمس یا تکان دادن بی‌مورد دیگر اشیا جابجا کند.

همچنین فناوری یادشده به ربات وستری امکان می‌دهد تا برخی امور ساده را بدون مداخله انسان به طور مستقل انجام دهد. با ارتقای این فناوری می‌توان انتظار داشت که ربات‌های نسل جدید تا حد زیادی از برنامه‌ریزی‌های انسانی رها شوند و به طور خودکار امور محوله را به بهترین نحو انجام دهند.