توئیتر و فیس‌بوک، زیر ذره بین دولت انگلیس!

به دلیل استفاده گسترده از فیس بوک و توئیتر در انگلیس برای تحریک مردم به رأی دادن به نفع خروج از اتحادیه اروپا، قرار است در این زمینه تحقیقاتی انجام شود.

توئیتر و فیس‌بوک، زیر ذره بین دولت انگلیس!

به دنبال استفاده گسترده از فیس بوک و توئیتر در انگلیس برای تحریک مردم به رأی دادن به نفع خروج از اتحادیه اروپا، قرار است در این زمینه تحقیقاتی در این کشور انجام شود. فیس بوک و توئیتر هر دو اعلام کرده اند که در این زمینه با دولت انگلیس همکاری می‌کنند. به همین منظور یک کمیته پارلمانی نیز در این کشور تشکیل شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، در دو سال اخیر فیس بوک و توئیتر بارها به اهمال و سهل انگاری در مورد حذف اخبار جعلی و دروغین از شبکه‌های اجتماعی خود متهم شده‌اند و برخی سیاستمداران می‌گویند نتیجه این سهل انگاری دستکاری افکار عمومی‌ بر علیه حزب دموکرات یا بر ضد طرفداران تداوم حضور انگلیس در اتحادیه اروپا بوده است.

این دو شرکت تا 18 ژانویه فرصت دارند تا اطلاعات مورد نظر نمایندگان مجالس قانون‌گذاری در انگلیس را در مورد مداخله احتمالی روسیه در این رای گیری با ارسال مطالب دروغین در شبکه‌های اجتماعی ارائه دهند. بعد از دریافت و مطالعه اسناد در مورد واکنش احتمالی و جریمه فیس بوک و توئیتر تصمیم‌گیری می‌شود.

پیش از این مقامات انگلیسی از اینکه فیس بوک و توئیتر در موارد این چنینی تنها با دولت آمریکا همکاری می‌کنند و به درخواست‌های دولت انگلیس و دیگر دولت‌ها بی‌توجه هستند، اعلام نارضایتی کرده بودند.