وزیر ارتباطات تاکید کرد:همه‌ی تقصیرها را گردن فضای مجازی نیاندازید

وزیر ارتباطات گفت: شورای امنیت کشور (که وزارت ارتباطات در آن عضو نیست) برای ایجاد آرامش، تصمیم گرفت در کنار سایر اقدامات محدودیت‌های موقتی را بر فضای مجازی اعمال کند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد:همه‌ی تقصیرها را گردن فضای مجازی نیاندازید

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهروزیر ارتباطات در شبکه اجتماعی توئیتر درخصوص انتشار تصویر طنزی که از وی در رسانه‌ها منعکس شده بود، نوشت: تصمیم نداشتم در موضوعی که وزارت ارتباطات در تصمیم آن نقشی نداشت، اظهار نظری کنم، اما به ناچار کلامی چند در این خصوص خواهم نوشت.

محمدجواد آذری جهرمی افزود: شورای امنیت کشور (که وزارت ارتباطات در آن عضو نیست) برای ایجاد آرامش تصمیم گرفت در کنار سایر اقدامات تامینی و انتظامی، محدودیت‌های موقتی را بر فضای مجازی اعمال کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: طبیعی است که این اقدامات نارضایتی‌هایی را ایجاد کند اما گیرندگان این تصمیم طبیعتا بین مزایا و معایب این تصمیم وزن سنجی کرده‌اند.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: عده‌ای دیگر اما اکنون به جای پرداختن به ریشه اعتراضات و اغتشاشات و حل آنها، تلاش بر انداختن همه تقصیرها بر گردن فضای مجازی و بازخوانی اشکالات توسعه فضای مجازی در کشور (که بعضا وارد هم هست) کرده‌اند.

وی عنوان کرد: ضمن تشکر از دوستان رسانه ای که با طنزهای مختلف در این ایام به نقادی و یا حتی تخریب بنده پرداختند، تقاضا دارم برای یکبار هم که شده به مرور قوانین و مقررات کشور در عرصه پالایش فضای مجازی و شرح مسئولیت هر یک از دستگاه‌ها در برابر این مقررات بپردازند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر مشکلی وجود دارد با شفاف سازی و از طریق دستگاه‌های قانونگذاری کشور به پیگیری راه حل‌ها بپردازند.