40 درصد عملکرد بهتر درتراشه‌های سری جدید سامسونگ

یک تولید کننده موبایل تراشه‌ای مجهز به شبکه عصبی برای موبایل ساخته است. عملکرد این تراشه ۴۰ درصد بهتر از نمونه‌هایی است که سال قبل تولید شده‌اند.

40 درصد عملکرد بهتر درتراشه‌های سری جدید سامسونگ

سامسونگ از تراشه موبایل Exynos۹ سری ۹۸۱۰ رونمایی کرده است. این تراشه شامل یک پردازشگر ارتقا یافته است و سرعت سلولار بیشتری را فراهم می‌کند. همچنین ظرفیت شبکه عصبی آن برای به کار انداختن اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی کافی است.

اگر سامسونگ استراتژی که در تولید موبایل‌های گلکسی S۸ و گلکسی S۸ پلاس را ادامه دهد، این تراشه در تولید موبایل‌های گلکسی S۹ و گلکسی S۹ پلاس استفاده می‌شود. البته بازار هدف چنین موبایل‌هایی کشورهایی غیر از آمریکای شمالی و چین هستند.

تراشه مذکور پردازشگری ۸ هسته‌ای با حداکثر سرعت ۲.۹ گیگاهرتز دارد. همچنین عملکرد پردازشگر چندهسته ای آن ۴۰ درصد بهتر از تراشه‌هایی خواهد بود که سال گذشته تولید شده‌اند. به عبارت دیگر فعالیت‌های سنگین در موبایل به شیوه‌ای کارآمدتر و سریع‌تر از قبل انجام می‌شوند.

در تولید این تراشه از هوش مصنوعی نیز کمک گرفته شده است. این بدان معناست که دستگاه می‌تواند فعالیت‌های یادگیری عمیق مانند شناسایی اشیا و افراد در تصاویر را انجام دهد.

شبکه عصبی هوش مصنوعی همچنین مسیر را برای ساخت و به کارگیری سیستم‌های شناسایی صورت پیشرفته‌تر با دقت بیشتر فراهم می‌کند.

اطلاعات حساس بیومتریک مانند اجزای صورت و اثر انگشت در واحدی ایمن داخل Exynos۹ سری ۹۸۱۰ نگهداری می‌شوند.

از سوی دیگر این تراشه به موبایل قابلیت ثبت ویدئو ۴K با سرعت ۱۲۰ فریم برثانیه را می‌دهد.  همچنین عملکرد دوربین در نور کم نیز بهبود می‌یابد.