مدیریت خانه را به دست آینه‌های هوشمند بسپارید!

با تولید نوعی آینه هوشمند قابل کنترل با فرامین صوتی، مدیریت دوش حمام، دستشویی و حتی آشپزخانه به شیوه ای نوین ممکن شده است.

مدیریت خانه را به دست آینه‌های هوشمند بسپارید!

با استفاده از آینه‌ای هوشمند که همراه با یک برنامه موبایلی اختصاصی عرضه می‌شود حتی می‌تواند شیر دستشویی و حمام را با استفاده از صدای افراد کنترل کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این آینه که "وردرا" نام دارد، با فناوری هوشمند الکسا نیز سازگاری دارد و لذا می‌توان از آن خواست تا اخبار روز را برای افراد در حین استحمام پخش کند، نور محیط و لامپ‌ها را به دلخواه کم و زیاد کرد و دیگر ابزار برقی موجود در محیط اطراف را هم مدیریت کند.

این آینه مجهز به میکروفون بوده و برای جلوگیری از آسیب دیدن اجزای الکترونیک به علت پاشیده شدن آب روی این اجزا با یک لایه محافظ پوشانده شده است. وردرا قادر به شناسایی حرکت در محیط اطراف خود با استفاده از حسگرهای حرکتی است و در زمان عبور افراد از کنار خود نوری ملایم را از حاشیه‌های آینه روشن و فعال می‌کند.

کنترل شیر آب آشپزخانه از طریق این آینه هوشمند شامل باز و بسته کردن شیر، تنظیم درجه آب و همین طور شدت ریزش آن است. سرویس بهداشتی که سازگار با این مجموعه است به گونه‌ای طراحی شده که ارتفاع نشیمنگاه فرد و میزان گرمای آن قابل کنترل باشد و همین طور امکان پخش موسیقی از طریق آن با فرمان صوتی وجود دارد.

دوش طراحی شده در این سیستم هم با صدای کاربر قادر به باز و بسته شدن، تنظیم فشار آب، میزان گرما، مدت زمان باز بودن و پخش موسیقی است. همچنین میزان و گرمای آب وان حمام را هم به همین شیوه می‌توان کنترل کرد. قیمت این مجموعه و زمان عرضه آن به بازار مشخص نیست.