توسعه فضای پژوهش‌سراها برای فعالیت دانش‌آموزان!

دبیر ستاد توسعه سلول بنیادی از راه‌اندازی ۳ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی سلول بنیادی تا پایان امسال خبر داد.

توسعه فضای پژوهش‌سراها برای فعالیت دانش‌آموزان!

دبیر ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه اندازی ۳ پژوهشسرای دانش آموزی در زمینه سلول بنیادی در استان‌های کشور تا پایان سال خبر داد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، امیرعلی حمیدیه، در این باره گفت: در سال ۹۵، تعداد ۳ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در زمینه سلول بنیادی راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه امسال هم برنامه‌ریزی‌هایی داریم که تعداد پژوهش‌سراها افزایش یابد، خاطر نشان کرد: بنا داریم تا پایان امسال از راه‌اندازی ۳ پژوهش‌سرای دیگر در استان‌های کشور حمایت کنیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه استان‌های این پژوهش‌سراها هنوز مشخص نشده است، بیان کرد: در حال حاضر ۵ استان مشخص شده ولی باید شرایط راه‌اندازی را داشته باشند.

حمیدیه  اظهار کرد: استان‌های آذربایجان و بوشهر جزء استان‌هایی هستند که تا حدودی راه‌اندازی پژوهش‌سرا در آن‌ها نهایی شده است ولی بقیه استان‌ها نیاز است که بیشتر مورد بررسی قرار بگیرند.

وی با اشاره به شرایط راه‌اندازی پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در حوزه سلول‌های بنیادی، گفت: باید دانشگاهای علوم  پزشکی و سایر دانشگاه‌ها بتوانند در این زمینه همکاری در حوزه تدریس داشته باشند تا بتوانیم پژوهش‌سرا را راه‌اندازی کنیم.

به گزارش مهر، پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، مراکزی علمی - پژوهشی هستند که به منظور شناسایی و فراهم آوردن زمینه رشد و هدایت استعدادها و پرورش خلاقیت‌های فردی و گروهی دانش آموزان و گسترش فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش در بین آنان، تاسیس می شوند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه