با عینک‌های هوشمند، دیدتان را متحول سازید!

در تازه‌ترین دستآوردهای دنیای تکنولوژی، عینک هوشمند برای برطرف کردن اختلالات بینایی ساخته شد

با عینک‌های هوشمند، دیدتان را متحول سازید!

سامسونگ به تازگی عینک هوشمندی به نام Relumino را ساخته که قرار است در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی  ۲۰۱۸ در معرض دید عموم بگذارد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر ، Relumino براساس اپلیکیشنی به همین نام ساخته شده که در کنگره موبایل رونمایی شد. در آن زمان این اپلیکیشن نیازمند موبایل و یک هدست واقعیت مجازی بود. اما اکنون اپلیکیشن مذکور طرح سخت افزار مخصوص خود را دارد. این عینک با توجه به آن ساخته شده که ۸۶ درصد مردم جهان با اختلالات بینایی دست و پنجه نرم می‌کنند.

درهمین راستا مهندسان سامسونگ تصمیم گرفتند دستگاهی بسازند که با تلفن های هوشمند کار می کند. نتیجه فعالیت آنان یک عینک ارزان و سبک بود.

به هرحال در اپلیکیشن و عینک Relumino ،  ۴ حالت در نظر گرفته شده که هرکدام از نرم افزارهای پردازش عکس برای بهبود دید کاربر استفاده می کنند. در حالت معمولی  این عینک خطوط اشکال را بهتر نشان می‌دهد و تاری تصویر را از بین می‌برد. حالت Color Invert برای خواندن متون طراحی شده است. حالت Partial vision  نیز برای افرادی طراحی شده که در بخش مرکز  بینایی آنها از بین رفته است. این حالت  با استفاده از نقشه بندی دوباره تصاویر، نقاط کور را پر می کند و کاربر می تواند تصویر کاملی ببیند.

در نهایت حالت Display Color Filter عملکردی شبیه عینک آفتابی دارد و از میزان درخشندگی بعضی رنگ ها می کاهد و همزمان دید کاربر را بهبود می‌دهد.