چهره نشان دهید، اطلاعات بگیرید!

به زودی می‌توان با استفاده از اپلیکیشن جدید شناسایی صورت، افراد را به سرعت شناسایی کرد.

چهره نشان دهید، اطلاعات بگیرید!

به تازگی یک شرکت انگلیسی اپلیکیشنی ساخته که پس از اسکن صورت فرد پروفایلی حاوی اطلاعات فرد از جمله لینک‌هایی به حساب‌های کاربری آن در رسانه‌های اجتماعی فراهم می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط،  این اپلیکیشن صورت افراد را اسکن می‌کند و پروفایلی حاوی اطلاعات فرد از جمله لینک‌هایی به پروفایل حساب‌های کاربری رسانه‌های اجتماعی آنها فراهم می‌کند.

شرکت انگلیسی Blippar با کمک فناوری واقعیت افزوده این اپلیکیشن را ساخته که قادر است بیش از ۴۰۰ هزار شخصیت مشهور را شناسایی کند. نرخ صحت تشخیص اپلیکیشن نیز بیش از ۹۹ درصد است.  این برنامه حتی می‌تواند بین دوقلوهای همسان مانند برادران برولی(دوندگان انگلیسی) تمایز قائل شود.

 در حال حاضر این اپلیکیشن می‌تواند بیشتر شخصیت‌های مشهور از جمله بازیگران، سیاستمداران، نوزاندگان، خوانندگان، کارآفرینان، نویسندگان، ورزشکاران و دانشمندان را شناسایی کند.

کاربر همچنین می‌تواند پروفایل صورت خود را نیز در این برنامه آپلود کند. این پروفایل شامل اطلاعات و لینک‌های انتخابی کاربر به پروفایل رسانه‌های اجتماعی، موسیقی مورد علاقه و غیره است.  درهرحال این فناوری با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر را شناسایی می‌کند و در آینده می‌توان از آن برای کنترل‌های ایمنی در بانکداری آنلاین و ورود به ساختمان استفاده کرد.

 اپلیکیشن Blippar برای اندروید و iOS عرضه شده است.