ثبت‌نام 70 تیم، در مسابقات ربات شیشه‌شوی کشور

مسابقه ربات شیشه‌شوی به عنوان اولین مسابقه رباتیک کاربردی در کشور برگزار می‌شود؛ تاکنون ۷۰ تیم در این مسابقه ثبت نام کرده‌اند.

ثبت‌نام 70 تیم، در مسابقات ربات شیشه‌شوی کشور

 مسابقه طراحی و ساخت ربات شیشه‌شوی به عنوان اولین مسابقه رباتیک کاربردی در کشور با هدف حمایت از بهترین ربات شیشه‌شوی و استفاده آن در صنعت برگزار می‌شود. تا کنون ۷۰ تیم دانشجویی، شرکتی و... در این مسابقه ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش عصر ارتباط، این تیم‌ها تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری فرصت دارند طرح اولیه خود را ارائه کنند تا به مرحله دوم مسابقه راه یابند. مرحله نهایی مسابقه طراحی و ساخت ربات شیشه‌شوی مرداد ماه سال ۱۳۹۷ دایر می‌شود و تیم‌های برتر معرفی خواهند شد.

تیم‌ها توسط اعضای هیات علمی دانشگاه تهران، صنعتی شریف و امیرکبیر داوری خواهند شد. می‌بایست ساخت ربات‌ها بر مبنای معیارهای تعیین شده در این مسابقه صورت گیرد؛ تیم‌ها از نظر فناوری علمی و امکان تجاری سازی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

برگزیدگان این مسابقه ۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۲۰۰ میلیون تومان خرید خدمات در پارک فناوری پردیس دریافت می‌کنند. مسابقه طراحی و ساخت ربات شیشه‌شوی در پارک فناوری پردیس با هدف تجاری سازی ربات‌های شیشه‌شوی و کاهش هزینه‌های مالی و جانی برپا خواهد شد.

در این مسابقه به نقل از مهر، بهترین‌های کشور گرد هم می‌آیند تا دستاورد آنها به صورت خدمات ارائه شود. مسابقه طراحی و ساخت ربات شیشه‌شوی برای اولین دوره در داخل کشور برگزار می‌شود ولی به گفته برگزار کنندگان این مسابقه بناست مراحل بعدی با رقابت ایرانیان خارج از کشور و سپس در بعد بین المللی برگزار شود.

در این مسابقه محدودیتی برای ساخت ربات‌ها توسط تیم‌ها وجود ندارد.

دکتر مهدی طالع ماسوله عضو هیات علمی دانشکده برق دانشگاه تهران،دکتر حسین نجات، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف، فرشاد خدیور فعال رباتیک، محسن خواجه زاده، استادیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سروش صادق نژاد،  عضو هیات رئیسه فدارسیون جهانی رباتیک فیرا از داوران اصلی مسابقه ربات شیشه‌شوی هستند.