اینتل و تولید تجهیزات رایانه‌های نازک

اینتل محصولی را رونمایی کرده که در آن نسل هشتم تراشه با ماژول گرافیکی قدرتمند ترکیب شده که به تولید لپ تاپ‌های نازکتر و مناسب برای بازی رایانه ای منجر می‌شود.

اینتل و تولید تجهیزات رایانه‌های نازک

اینتل نتیجه همکاری خود با همکاری شرکت AMD را در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی رونمایی کرد. این شرکت هشتمین نسل تراشه Core CPU را با واحد گرافیکی RX  Vega M متعلق به شرکت AMD ترکیبو سریع ترین پردازشگر موبایل با قابلیت‌های گرافیکی بالا ارائه کرده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر،  این محصول به تولید لپ‌تاپ‌های باریکتر و سبک تر منجر می‌شود که برای بازی‌های رایانه ای نیز مناسبند. اینتل قصد دارد ماژول RX Vega M را در نخستین تراشه‌های نسل هشتم «سری H» به کار گیرد. این نوع پردازشگرها به طور کلی با GPU‌های مخصوص مانند سری GTX-۱۰ شرکت NIVIDIA به کارگرفته می‌شوند.

به هرحال اکنون برای نخستین مرتبه شرکت اینتل تمام این قابلیت‌ها را در یک تراشه عرضه کرده است.  اینتل دو نسخه از کارت گرافیکی AMD را عرضه می‌کند؛ نسخه RX Vega GL که برای لپ تاپ به کار گرفته می‌شود و نسخه GH که برای رایانه‌های کوچک رومیزی مناسب است. سرعت GL  کمتر است و سخت افزارهای گرافیکی کمتری نسبت به نسخه دیگر دارد.