دستکش هوشمند و کمک به بیماران جراحات نخاعی

به تازگی دستکشی هوشمند برای بیماران مبتلا به جراحات نخاعی ساخته شده که به آنها کمک می‌کند فعالیت‌هایی مانند برداشتن یک لیوان آب را انجام دهند.

دستکش هوشمند و کمک به بیماران جراحات نخاعی

بیمارانی که جراحت های نخاعی دارند در زندگی روزمره با سه چالش مهم روبه‌رو می‌شوند، باز کردن و بستن درها، مسواک زدن و برداشتن اشیایی مانند یک لیوان آب. علاوه بر آن افرادی که روی صندلی چرخدار می‌نشینند نیز به طور محدود می‌توانند از دست‌های‌شان استفاده کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، در همین راستا  شرکت Neofect یک دستکش رباتیک ساخته که دور کف دست و انگشت اشاره و میانی پیچیده می‌شود.

دستکش مذکور که NeoMano(دست جدید) نام گرفته به یک پد لاستیکی متصل می‌شود که می توان آن را با آرنج یا بازو کنترل کرد تا فعالیت گرفتن و رها کردن اشیا را انجام دهد.

این مکانیسم به تنهایی کار آسانی است. دو سیم به طور هر یک از انگشتان کشیده می‌شوند و فعالیت گرفتن را انجام می‌دهند. به این ترتیب کاربر می‌تواند اشیایی تا وزن یک کیلوگرم را از زمین بلند کند. به گفته Neofect این دستکش سبک وزن برای استفاده روزمره ساخته شده است.

شرکت تولید کننده در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده و پیش از این نیز دستکش هوشمند Rapael را ساخته که برای ایجاد هماهنگی میان دست و چشم در فرایند درمان مبتلایان به سکته به کار می‌رود.

 به گفته سخنگوی شرکت دستکش جدید مجهز به فناوری شناسایی صوت خواهد شد و با حرکت سر فعال می‌شود.

این دستکش در اواخر ۲۰۱۸میلادی برای جمع آوری سرمایه با قیمت کمتر از هزار دلار در وب سایت Kickstarter عرضه می‌شود.