شما فکر کنید و ماشین‌تان عمل کند!

شرکت خودروسازی نیسان در تلاش برای هدایت خودرو با قدرت ذهن، این شرکت اولین فناوری پیشرفته خود را در زمینه 'ارتباط مغز راننده با خودرو'، در نمایشگاه محصولات و لوازم الکترونیکی CES در لاس وگاس رونمایی کرد.

شما فکر کنید و ماشین‌تان عمل کند!

تلاش برای هدایت خودرو با قدرت ذهن،  نویدبخش این موضوع است که نیسان که برای رانندگی بهتر و کارآمدتر طراحی شده است، با رمزگشایی از آنچه راننده به آن می‌اندیشد، چرخش‌ها و واکنش‌های لازم خودرو را نسبت به شرایط جاده پیش‌بینی می‌کند. 
به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایرنا، برای استفاده از این سیستم پیشرفته نیسان که 'ارتباط مغز با خودرو' (B2V) نامیده می‌شود، راننده باید سرپوشی را بر سر بگذارد که فعالیت مغز را می‌خواند و همزمان دستورالعمل‌های لازم را به سیستم‌های هدایت، شتاب و ترمز خودرو، منتقل می‌کند.
لوسیان گورگه، محققی که هدایت این پروژه را برای نیسان بر عهده دارد، توضیح داد: راننده نیز کنترل خودرو، چرخش چرخ‌ها و گاز دادن خودرو را در دست دارد، اما خودرو با استفاده از خوانش‌های فعالیت مغز راننده در ترکیب با هوش مصنوعی، این حرکات را پیش بینی کرده و 0.2 تا 0.5 ثانیه زودتر واکنش نشان می‌دهد. 
این محقق با بیان این که سیستم یاد شده باعث بهبود تجربه رانندگی می‌شود، خاطر نشان کرد که تکمیل این فناوری هنوز به پنج تا 10 سال دیگر زمان نیاز دارد.