چراغ‌های هوشمند را میهمان خانه‌های‌تان کنید!

امروزه که بازار گجت‌های هوشمند خانگی پر تب و تاب شده است، استفاده از چراغ‌های هوشمند می‌تواند کمک به‌سزایی در افزایش زیبایی و امنیت منازل کاربران خواهد کرد.

چراغ‌های هوشمند را میهمان خانه‌های‌تان کنید!

گجت‌های هوشمند متعددی این روزها به کمک کاربران و مشتریان بسیاری در عرصه وسایل تکنولوژی آمده است و شرکت‌های بسیاری در سراسر جهان بدنبال طراحی و ساخت محصولات جدید و کاربردی هستند تا بتوانند رضایت و اطمینان خاطر بیشتری را برای کاربرانشان به ارمغان بیاورند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، از زمانی که اسپیکرهای هوشمند به بازار تکنولوژی قدم نهادند، می توان گفت عرصه گجت‌های هوشمند دچار تغییر و تحولات مثبت بسیاری شد چراکه پس از آن ما شاهد معرفی و عرضه محصولات هوشمند بسیاری همچون زنگ در هوشمند، ترموستات و تنظیمگر دمای خانه هوشمند، پنکه هوشمند، چراغ های هوشمند و غیره بودیم.

در این گزارش ما به بررسی مختصری از کاربردها و فواید چراغ های هوشمند خانگی خواهیم پرداخت:

۱. کنترل از راه دور

حتما تا به حال برای‌تان پیش آمده است که هنگام ترک خانه و سفرهای نسبتا طولانی، یک یا چند چراغ را در خانه روشن بگذارید. این کار اولا هرگز دزدان و سارقان را فریب نمی‌دهد چراکه آنها می‌دانند شما به طور مداوم و شبانه‌روزی چراغ خانه‌تان روشن نمی‌ماند و دوما اینکه برق و انرژی بسیار زیادی اتلاف می شود.

اما هم اکنون با عرضه چراغ‌های هوشمند شما قادر خواهید بود به هنگام سفر، آنها را از راه دور تنظیم کرده تا تنها در شب هنگام روشن شوند و در روشنایی روز به طور خودکار خاموش شوند. این کار بسیار طبیعی جلوه می دهد و افراد غریبه و سارقان احتمالی واقعا تصور می کنند که خانه خالی نبوده و ساکنین آن هم در آن سکونت دارند. در ضمن، این چراغ های هوشمند از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و به مصرف بهینه برق کمک بسزایی خواهد کرد.

این قابلیت بدین معناست که شما با نصب اپلیکیشن مربوطه، قادر خواهید بود از هر جایی که در آن حضور دارید، نور خانه خود را کنترل و تنظیم کنید.

۲. تغییر رنگ

بسیاری از شهروندان از نور لامپ های معمولی که معمولا نورهای خسته کننده، غیر طبیعی و تکراری زرد و سفیدی را برای محیط خانه ایجاد می کنند، اظهار نارضایتی و خستگی می کنند. بنابراین با استفاده و نصب این چراغ های هوشمند در خانه، شما می توانید رنگ نورهای حاصل از این چراغ های هوشمند را تغییر داده تا با مدل، رنگ و طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌تان هماهنگی بیشتری داشته باشد. به طور قطع، تغییر رنگ نورهای داخل منزل می تواند تا حدی بسیار زیادی حس و حال داخل خانه را عوض کرده و به آن حس و حال و روحیه جدیدی بدهد.

۳. پخش موسیقی به هنگام تغییر رنگ

برخی از چراغ‌های هوشمند هم زمان با تغییر رنگ نور، موسیقی های متناسب با آن را پخش می کند که این امر می تواند کاربرد آن را علاوه بر منازل، در سایر اماکن عمومی و حتی فروشگاه‌ها نیز افزایش دهد.  

۴. کمک به بهبود خواب کاربران

کاربران با استفاده از چراغ‌های هوشمند، می توانند به کیفیت و بهبود کیفیت خواب خود کمک به سزایی کنند. این بدین معناست که کاربران به هنگام خواب می توانند چراغ های هوشمند موجود در اتاق خواب خود را به گونه تنظیم کنند که به طور کاملا هوشمندانه و تدریجی نور اتاق را کم کند. این امر می تواند به افزایش کیفیت خواب کاربران کمک به سزایی کند.