ارسال پیامک تبلیغاتی ممنوع است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارسال پیامک از سرشماره‌های رسمی اپراتورهای موبایل فقط برای سرویس‌های شخصی مشترک است.

ارسال پیامک تبلیغاتی ممنوع است

معاون وزیر ارتباطات گفت: ارسال هر گونه پیامک حاوی اطلاعات و تبلیغات از سرشماره‌های رسمی اپراتورهای موبایل ممنوع است و از این شماره‌ها تنها باید اطلاعات مربوط به شخص مشترک برای مثال سرویس‌های فعال ارسال شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تشریح موارد مجاز و غیرمجاز ارسال پیامک از سرشماره اپراتورهای موبایل گفت: سرشماره رسمی اپراتورهای موبایل تنها برای اطلاع‌رسانی موارد مخصوص مشترک است و ارسال هر موضوع غیر از این موارد از این طریق غیرمجاز و ممنوع است.

وی توضیح داد: از طریق این سرشماره‌ها تنها باید سرویس‌های مخصوص مشترک از جمله سرویس‌های مالی، قبض، میزان شارژ، باقی‌مانده طرح، سرویس‌های فعال یا مواردی از این قبیل ارسال شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تأکید کرد: ارسال هر اطلاعات و تبلیغات بیشتری که خارج از موضوعات مربوط به شخص مشترک باشد از این طریق ممنوع است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: موارد متعددی دیده شده که اپراتورهای موبایل از طریق سرشماره رسمی خود اطلاعات و تبلیغات عمومی برای مشترکان ارسال می‌کنند که حتی در صورت ارزشی بودن این اطلاعات ارسال آنها مجاز نیست. 

جوشقانی افزود: شکایت‌های متعددی در این باره از مشترکان موبایل به رگولاتوری ارجاع شده است. 

وی ادامه داد: ممنوعیت و قوانین در این زمینه رسماً به اپراتورها تذکر داده شده است. 

جوشقانی خاطرنشان کرد: ساماندهی این موضوع در دستور کار است و مقررات آن به زودی از طریق کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تهیه خواهد شد که در نتیجه آن تمامی این موارد ساماندهی می‌شود.